600 TL mekanik klavye önerisi

• Konuyu başlatan xbea
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 51
  • Görüntüleme 3B
Bu bütçe içerisinde AOC GK500 Outemu, Redragon K552 Kumara ve Trust GXT 890 Cada aklıma geliyor. Cherry MX performansı beklenmeden fiyatlarına göre değerlendirilebilirler.

K552 alınabiliyorken GK500 ve GXT890 alınmaz. İkisi de sorunlu Switch'lere sahip. Tavsiye etmem.

Bunu dikkate alıyorum. K552'in Switch'leri nedir? Bilgisi var mı?

Ürün özelliklerinde 3'ünde de Outemu Red yazsa da yine küçük bir fark var. GK500 ve GXT890'da Outemu MX Switch'ler varken K552'de Outemu Gaote Switch var. Gördüğüm kadarıyla genel olarak sorun çıkaranlar MX Switch'ler. Gamepower ve Rampage klavyelerde de kullanılan bu Switch'ler nedendir bilmem ama Gaote'ye göre daha çok sorun çıkarıyor. Mesela Gamepower'ın Calypso modelinde de Gaote anahtarlar kullanılıyor. Ve bende bu klavye de sorun yaşayan çok kişi görmedim.

MX:

1647355347367.png

Gaote:

1647355359732.png

Ürün özelliklerinde 3'ünde de Outemu Red yazsa da yine küçük bir fark var. GK500 ve GXT890'da Outemu MX Switch'ler varken K552'de Outemu Gaote Switch var. Gördüğüm kadarıyla genel olarak sorun çıkaranlar MX Switch'ler. Gamepower ve Rampage klavyelerde de kullanılan bu Switch'ler nedendir bilmem ama Gaote'ye göre daha çok sorun çıkarıyor. Mesela Gamepower'ın Calypso modelinde de Gaote anahtarlar kullanılıyor. Ve bende bu klavye de sorun yaşayan çok kişi görmedim.

MX:

Eki Görüntüle 1332777

Gaote:

Eki Görüntüle 1332778
Çok teşekkür ettim. Ben yorumunuzu da kaydedeyim. Gerektiği an için kullanırım. 🙌

@charm Bu benim için çok iyi bir haber hocam, ileride yatırım yaparım buna ben.

Bu bütçe içerisinde AOC GK500 Outemu, Redragon K552 Kumara ve Trust GXT890 Cada aklıma geliyor. Cherry MX performansı beklenmeden fiyatlarına göre değerlendirilebilirler.
Öneriler için çok teşekkür ederim hocam.

MX:

Eki Görüntüle 1332777

Gaote:

Eki Görüntüle 1332778
Aydınlandım hocam. Peki k552 hot swapple mı?

Bir klavye olmuş 300-400 TL civarı. Bu yüzden Gaming bölümüne yönelmek en iyi dedim. Sizden mümkünse 600 TL'yi̇ aşmayacak bir mekanik klavye istiyorum. Yazılım öğreniyorum ve oldukça yazı yazıyorum, bunun dışında laptop kullanıcısıyım. Ekstra olarak aşırı ses çıkaran Blue Switch model kesinlikle istemiyorum. Evet önerilere açığım, mekanik harici bu da güzeldir dediğiniz var ise bakarım. Ha son olarak TKL olursa tadından yenmez. Teşekkürler, iyi forumlar, saygılar.
1-2 gundur tama olarak ayni konuyu aciyorum sizin kafanizda bir fikir oluştumu benimde butcem tam 600 tl sanirsam redragon kumara alacağım

Yeni konular

Geri
Yukarı