600 TL Monitör Tavsiyesi

Asus VP247T almalısın bence. İkiside aynı kasa ve aynı paneli kullanıyorlar. Ama 247T daha büyük bir ekrana sahip. HDMI çıkışı olmayıp DVI çıkışı olmasından dolayı fiyatı uygun iyi ki de öyle yapmışlar. HDMI'a hiç gerek yok. DVI-D de aynı kalite de dijital görüntü veriyor. Monitörün hoparlörünü kullanmazsan HDMI'ın bi önemi yok.

Daha uygun fiyata alabileceğin başka siteler de var:
Asus VP247T Full HD LED Gaming Monitör

@Tsugayu Hocam DVI ile DVI-D arasındaki pek bi fark var mı ? Ve sen diyorsunki HDMI kullanma büyük ekran al DVI-D ile de hemen hemen aynı görüntü kalitesini bulursun diyorsun yanlış mıyım ?

@ADeniz biraz yanlışsınız hocam hemen hemen değil birebir aynı görüntüyü alırsınız :) DVI-D aynı HDMI gibi dijital görüntü iletir bu yüzden kaliteli kablo dönüştürücü kullanırsanız aynı görüntüyü elde edersiniz. HDMI'ın özelliği ekstra olarak ses de iletmesidir. Hatta son çıkan HDMI kablolar internet de iletiyor ama monitörlerde bir faydası yok şuanda. HDMI'lı olanın tek iyi yanı monitörün üzerindeki hoparlörden hiç bir ekstra bağlantı olmadan ses alabilmek. Ama zaten çok yetersiz ve düşük kalitede ses veren hoparlör olduğu için onu kullanacağınızı sanmıyorum. Bu yüzden herhangi bir eksiklik yaşamazsınız. DVI genel söylenen ismi DVI-D sadece dijital görüntü aktaranın adı DVI-I hem dijital hem analog görüntü aktaranın adı onlar monitör seçiminde çok önemli değil. Zaten analog için VGA girişi de mevcut.

Siz yine de gidip bir teknoloji mağazasından bu iki ürünü inceleyin bence. Beğendiğinizi alın, dediğim gibi hdmi dvi meselesini kafanıza takmayın. Başka monitörlere bakmaya da gerek yok. Bu ikisinin 1ms olması, asus'a özel gaming özellikleri, göz koruma ayarı vs.. olması donanımlı güzel bir seri ve uygun fiyatlı.
Dikkat etmeniz gereken VP228TE den uzak durmanız, fiyatına kapılıp da 400 TL diye atlamayın kullanılan panel kalitesi farklı o üründe :)

@Tsugayu Hocam verdiğiniz bilgi için çok teşekkür ederim öncelikle dediğiniz gibi ben hdmı ve dvı arasındaki büyük farkdan bu kadar kararsız kaldım, ben zaten harici hoparlör kullanırım. Hdmı kullanmak yerine büyük ekran alırım daha iyi :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı