600 TL PSU önerisi

Bütçe
600 TL
Bende arkadaşın attığını alacaktım kaç wattlık alsam yeter 600 650TL arası.

RX 6500XT i3 10100F.

RX 6600 XT kullanıyorum 750W 80 Plus Gold aldım ben, 650W altı sakın almayın derim. Seçtiğiniz PSU kötü değil, Almanya'da çok öneriliyor. Paranızı biraz daha yükseltmenizi tercih ederim, böyle bir sisteme birkaç ay sonra çok sıkıntı çıkaracak bir PSU seçmenizi şiddetle tavsiye etmem.

@Atsızsz iç yapısı kötü bir PSU, sizin de değiştirmenizi öneririm bütçe oluşunda. Mining yaparken patlamış PSU'dur bu.

RX 6600 XT kullanıyorum 750W 80 Plus Gold aldım ben, 650W altı sakın almayın derim. Seçtiğiniz PSU kötü değil, Almanya'da çok öneriliyor. Paranızı biraz daha yükseltmenizi tercih ederim, böyle bir sisteme birkaç ay sonra çok sıkıntı çıkaracak bir PSU seçmenizi şiddetle tavsiye etmem.

6600 XT'nin güç tüketimleri 650W'ın çok altında, kaliteli bir 550W PSU çok rahat taşır bu kartı.

Bu arada, Almanya'da SHP650 öneriliyorsa geçmiş olsun. CV550 ise sorun yok.
Hiç bilmiyorum 1.5 senedir kullanıyorum bir sıkıntısını görmedim.

Bilmemek önemli değil, şu an sorun yaşamıyorsanız ekmeğini yiyin biraz daha ama sırtınızı çok da yaslamayın.

6600 XT'nin güç tüketimleri 650W'ın çok altında, kaliteli bir 550W PSU çok rahat taşır bu kartı.

Bu arada, Almanya'da SHP650 öneriliyorsa geçmiş olsun. CV550 ise sorun yok.

Bilmemek önemli değil, şu an sorun yaşamıyorsanız ekmeğini yiyin biraz daha ama sırtınızı çok da yaslamayın.
şu anda power boost 500w psu kullanıyorum memnun değilim sonuçta kalitesiz bi marka 600 700 tl arası 500w psu öneriniz varmıdır acaba?

Çok tavsiye edilen bir model değil hocam. Tamamen leş denecek bir PSU değil evet idarelik kullananlar var ama uzun vadeli alıp kasanızı emanet etmenizi önermem. Sistem özelliklerinizin tamamını yazarsanız belki 500W yeterli ise daha kaliteli olan bir model de önerilebilir.
powerboost 500w kullanıyorum 500w yeterli oluyor ama memnun değilim değiştirmek istiyorum max 700 tl önerebileceğiniz bir psu varmı

Son düzenleme:
@Smih

Tavsiyem ikinci elden XPG Pylon veya High Power Performance GD aramak, sıfır olarak alabileceklerinizden çok daha iyi bir tercih olur temiz kullanılmışsa ve garanti süresi iyi ise.

Teşekkür ederim ama ikinci elde temiz olduğunu vs. nasıl anlayabilirim.

Kasa düzenli temizlenmişse ve sistem bakımı yapılmışsa, fazla yüke günlerce bindirilmeden kısaca günlük şekilde rahat ve ferah bir ortamda düzgün çalıştırılmışsa temiz denebilir. Garanti süresine de dikkat edin.

Kasa düzenli temizlenmişse ve sistem bakımı yapılmışsa, fazla yüke günlerce bindirilmeden kısaca günlük şekilde rahat ve ferah bir ortamda düzgün çalıştırılmışsa temiz denebilir. Garanti süresine de dikkat edin.
yani çok iyi olmasada sıfır almak isterim pek öneriniz yokmu

Geri
Yukarı