600 TL SSD Önerisi

VeLov1s

Hectopat
Daha fazla  
600 TL bütçem var ve bütçeyi artırmam için beklemem gerekecek. 500 GB kapasiteli SSD almayı düşünüyorum. Ancak M.2 formatı ile Sata 3 arasında okuma yazma farkından başka? Windows 10 açılış hızı ya da oyunları yükleme ekranındaki bekleme süresi gibi şeyler 2’si adına aynı mı? Sadece bir şeyi bilgisayarıma yükler ya da render yaparsam mı fark oluşuyor? SSD aldığımda Windows 10 ve oyunları yükleyeceğim onun dışındaki şeyleri HDD’me aktarma yapacağım. Sizce 3200 MB okuma hızına sahip bir SSD mi yoksa 520 MB okuma hızına sahip bir SSD mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 SSD asıl üstünlüğünü profesyonel kullanımda gösteriyor. Sen bilgisayarı sadece oyun oynamak, Web'de takılmak gibi işlerde kullanıyorsan aşırı bir farkını hissedemezsin. Onu söyleyelim.
Profesyonel dediğinizden kastınızı belirtir misiniz? Ben açılış ve kullanımda hızlılık istiyorum. 970 değilde 860 alsam açılışlar filan aynı oluyor değil mi? Fark bir dosyayı yüklerken ya da render yaparken oluyor?

Crucial 500GB MX500 M.2 SATA SSD (CT500MX500SSD4) = 860 Evo'nun dengi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yani silme ve yükleme kısımlarında aralarında çok az saniye farkları oluyor. Ama işin içine profesyonellik girince asıl fark ortaya çıkıyor diyorsunuz değil mi? O zaman fazla para vermeye gerek yok 600 TL bütçe ile Crucial marka SSD alınabilir ya da 860 Evo.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı