600 TL VDSL Modem Önerisi

akeanor

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar yaklaşık 10 yıldır kullandığım TTNET'in verdiği modemi değiştirmek istiyorum ancak bu modem, router, Access Point gibi kavramlardan anlamadığım için yardımınıza ihtiyacım var. Biraz araştırdım galiba modem ve Wi-Fi dağıtıcısı farklı şeylermiş ama ISS'ler onları birleştirip satıyormuş benim kullandığım cihaz da böyleymiş. Kullandığım modemde hiç anten falan yok o yüzden yatak odasında falan sinyal gücü zayıf oluyor. Şu an kullandığım modemi değiştirmek istememin sebebi sürekli internetin kesilmesi. Önceden iki günde bir olurdu modemi resetleyince düzelirdi ancak şimdilerde günde 2-3 kere yaşıyorum bu sorunu. Sizden istediğim Wi-Fi çekim gücü yüksek, hızlı bir modem. Kablolu bağlantı kullanmıyorum o yüzden üzerindeki portların sayısı falan çok önemli değil. Ağ ürünleri piyasasını bilmediğim için kesin bir bütçe veremiyorum gerekirse belirlediğim bütçenin üzerine çıkabilirim ama 600 lira civarı ve altı olursa çok daha iyi olur benim için.

Ben ZyXEL-VMG8623 bunu kullanıyorum 500 TL fiyatı TürkNet'te görüp gidip kendim satın aldım ve gayet şık güzel durmasına karşın çok iyi çektiğini de belirtebilirim. 130 M.2 evde Full çekmeyen Yer görmedim henüz.
Ben ZyXEL-VMG8623 bunu kullanıyorum 500 TL fiyatı TürkNet'te görüp gidip kendim satın aldım ve gayet şık güzel durmasına karşın çok iyi çektiğini de belirtebilirim. 130 M.2 evde Full çekmeyen Yer görmedim henüz.
Veya bu TP-Link Archer C80 4 Port 1900 Mbps Router Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

ASUS tavsiye ederim. Kendim kullanıyorum ne yazılımsal ne de bir sorun yaşadım. 1 yıldır kullanıyorum. Evin dubleks değil ise gayet yeterli.

Keenetic extra DSL zibilyontane özelliği olan modüler bileşen yapısı ile istediğin özelliği kurup kaldırıp modemini boş şeylerden arındına biliyorsun. AdGuard'dan tut bayağı özelliği var ve çekim gücü de bayağı iyi kendi arasında 2.4 GHz ve 5 GHz arasında geçiş falan yapıyor öneririm.

Keenetic extra DSL zibilyontane özelliği olan modüler bileşen yapısı ile istediğin özelliği kurup kaldırıp modemini boş şeylerden arındına biliyorsun. AdGuard'dan tut bayağı özelliği var ve çekim gücü de bayağı iyi kendi arasında 2.4 GHz ve 5 GHz arasında geçiş falan yapıyor öneririm.
Katılıyorum. Tek önermediğim durum interneti çok kopuyorsa almasın. Sinyal bulması klasik modemlerden uzun sürüyor.

Hepinize teşekkür ederim cevaplarınız için.
Katılıyorum. Tek önermediğim durum interneti çok kopuyorsa almasın. Sinyal bulması klasik modemlerden uzun sürüyor.

İnterneti çok kopuyorsadan ne kastettiğini tam anlayamadım ama bölgemde çok fazla elektrik kesintisi yaşanmıyor ayrıca Türknet kullanıyorum bağlantı kesilmesi de çok olmuyor bölgemde. Bakım çalışması için kestiklerinde de genelde gece kesiliyor zaten. Ancak yanılmıyorsam şu anki modemden kaynaklı olarak çok fazla internetim kesiliyor. Daha doğrusu modemde ışıklar yanıyor ama mesela telefondan wifi bağlanabilirken dizüstü bilgisayarımdan bağlanamıyorum. Ya da kendi telefonum ve bilgisayarımda internet bağlantısı varken ailem kullandığı bilgisayarda wifi bağlı internet yok gibi uyarılar alabiliyorum. Bu sorunlar da modeme reset atılınca düzeliyor dediğim gibi. Ayrıca sinyal bulması çok sıkıntı değil ya şu anki modem 3-4 dakikada geri geliyor resetten sonra. 1 dakika falan sürüyorsa sıkıntı değil benim için yeter ki çekim gücü iyi olsun ve sık sık sorunla karşılaşmayayım.

Geri
Yukarı