600 TL veri depolamak için harici disk önerisi

Makaleler
45
600 TL'ye veri depolamak için harici disk önerisi yapmanızı istiyorum. 1000 TL'ye kadar çıkabilirim. Başlıkta harici disk derken SSD falan olur mu amacı ile sordum. Oyun falan değil. Arşiv yapacağım. Verilerim önemli. Uzun yıllar durmasını istiyorum.

Sonradan SSD falan demişsin karıştırmışım kusura bakma :D
Yine aynı şekilde WD nin ürünlerini öneririm ömürleri çok uzun.(yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum)

Almışken;

3TB gayet de güzel olur. Uzun süre arşiv yapar, kullanır Konusahibi...

Şuna aklım ermiyor. Google Drive niye bu kadar ucuz, 2 TB'si? Yaklaşık olarak yıllık 300 TL ile sahip olunuyor.

2 TB portable SSD ateş pahası. Bunun ikisinde ne farkın olduğunu hâlâ çözemedim.

google drive da çevrimdışı dosyalarını görüntüleyebilirsin lakin indirme işlemi yapamazsın. Ek olarak upload hızın düşükse dosyalarını atman işkence olacaktır. Ek olarak çok düşük de olsa verilerinizin çalınma, yayılma ihtimali olduğunu da belirteyim.

google drive da çevrimdışı dosyalarını görüntüleyebilirsin lakin indirme işlemi yapamazsın. Ek olarak upload hızın düşükse dosyalarını atman işkence olacaktır. Ek olarak çok düşük de olsa verilerinizin çalınma, yayılma ihtimali olduğunu da belirteyim.

İndirme işlemi nasıl yapılamıyor?

Goole Drive'a yıllık ücret ödersiniz, portable diskleri ise 1 kere para verir alırsınız. TCO oranına bakmak lazım.

Geri
Yukarı