600 TL'ye %60 klavye önerisi

Hocam bu videoda farklı modları olduğu gözüküyor videoda ki farklı model mi? Switch farklı olduğu için mi?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam DK61SE'nin bir sürü modeli var. Rainbow modeli Kemove'un sitesinde hala olabilir fakat aşırı pahalıdır. Ama stoklarda olduğunu düşünmüyorum Rainbow modelin. Amazonda tek renk led olan modeli mevcut. Ki bana göre tek renk led, rainbowdan daha iyi. Sizi bilemem.

Son düzenleme:
Hocam DK61SE'nin bir sürü modeli var. Rainbow modeli Kemove'un sitesinde hala olabilir fakat aşırı pahalıdır. Ama stoklarda olduğunu düşünmüyorum Rainbow modelin. Amazonda tek renk led olan modeli mevcut. Ki bana göre tek renk led, rainbowdan daha iyi. Sizi bilemem.
Brown Switchte rgb mevcut.

Şu yay sesi muhabbeti çok sıktı ya. Cherry MX Brown kullanıyorum bende de çın çın yay sesi var. Sanılanın aksine Cherry'ler bile yay sesi yapar mesela.

Custom anahtarlarda olmaz genellikle. Onlar da lube modlu olur.

Şu yay sesi muhabbetine çok takılmayın. Koyun altına 3mm mousepad, tamam. Olmadı mı? Aç içine bi foam mod. Tamam.

Şu yay sesi muhabbeti çok sıktı ya. Cherry MX Brown kullanıyorum bende de çın çın yay sesi var. Sanılanın aksine Cherry'ler bile yay sesi yapar mesela.

Custom anahtarlarda olmaz genellikle. Onlar da lube modlu olur.

Şu yay sesi muhabbetine çok takılmayın. Koyun altına 3mm mousepad, tamam. Olmadı mı? Aç içine bi foam mod. Tamam.
Hocam yay sesi ve çınlama sesleri çok ayrı şeyler. Çınlama kasanın boş olmasından kaynaklı ses yankı yapar. Yay sesini foam mod, tape mod veya pe foam mod ile çözemezsiniz. Yay sesi sadece lube ile çözülebilir. Çınlama sesi yukarıda belirttiğim 3 mod sayesinde sıfıra indirgenebiliyor. Ve bütün custom switchler de pre-lube'lu gelmiyor. Pre-lubed gelen çoğu switchlerin de sadece stem'leri(+ şeklinde olan çubuk) lube'landığı için yay sesi sorunu devam edebiliyor. Yay sesi sorununu giderebilmemiz için kendimiz yayları özellikle lube'lamamız lazım. Yay sesi sorunu neredeyse bütün switchlerde var diyebilirim.

Brown switch'in farkı nedir?
Red ve blue karışımı bir switch. Tactile diye geçer.

Hocam yay sesi ve çınlama sesleri çok ayrı şeyler. Çınlama kasanın boş olmasından kaynaklı ses yankı yapar.
Hocam Türkçe hatanız var :ROFL: "Çın" yansıma sözcüktür. Yayın çıkardığı sesi ifade eder. Kasada yankılanmasına yankılanma dersiniz.

Ne demek istediğinizi anladım tabii ama siz beni anlayamadınız bence.
Yay sesi sadece lube ile çözülebilir.
Yay sesinin çıkmaması için evet. Ama yay sesinin çıkmaması ve yay sesinin duyulmaması arasında bir fark yok. Mesela ben klavyemi (Cherry kahverengi) halının üzerine koyduğumda yay sesinden başka ses duyamazken masamın üzerinde 3mm mousepad ile hiç yay sesi duymuyorum. Mousepad 'i kaldırırsam tahtanın üzerinde hafif yay sesi + tak sesi duyuyorum.
Demek istediğim şu: eğer 3mm+ mousepad kullanırsa yay sesi sorunu büyük ölçüde çözülür. Çözülmezse klavyenin içine foam falan değil ağır yalıtım malzemesi koyarsa mousepad ile birlikte tamamen sorunu çözer. Yay sesi yine olur ama duyamazsınız.

Custom anahtarların tamamının önceden yağlı gelmediğini biliyorum tabii. Gelirse onlardan gelir anlamında xedim.

Geri
Yukarı