600 TL'ye ekran kartı önerisi

Bütçe
300-600

Comfort

Decapat
Daha fazla  
Benim arkadaşın eski bilgisayarındaki ATI Radeon HD 4650 ekran kartı ile ilgili bir sorun yaşıyoruz sürekli oyundan atıyor ve PC kapanıyor. Minidump dosyasında genellikle ekran kartı sürücüsü ya da bellekler ile ilgili hatalar gözüküyor. Tüm parçaları sırası denedik. Tek ekran kartını denemedik. Defalarca format atıp sürücüleri tekrar kurup denedik ama sürekli mavi ekran yiyoruz ya da PC kapanıyor. Sorunun kart ile alakalı olduğu belli. Denemek amacıyla 2. el almayı düşünüyoruz. Aşağıdaki sisteme uygun hangi kartı alabiliriz. Üniversite bitene kadar idare etsin yeter. 300-600 TL'lik bir şey arıyoruz. GT 730-710 falan uyar mı sisteme?

Sistem:
ASUS P5G41C-M LX G41 DDR2 - DDR3 combo 775 pin anakart.
ATI Radeon HD 4650.
Intel Pentium E6600.
2+2 GB DDR3 - 1300 MHz.
Samsung 400W.
500 GB HDD.

Benim arkadaşın eski bilgisayarındaki ATI Radeon HD 4650 ekran kartı ile ilgili bir sorun yaşıyoruz sürekli oyundan atıyor ve PC kapanıyor. Minidump dosyasında genellikle ekran kartı sürücüsü ya da bellekler ile ilgili hatalar gözüküyor. Tüm parçaları sırası denedik. Tek ekran kartını denemedik. Defalarca format atıp sürücüleri tekrar kurup denedik ama sürekli mavi ekran yiyoruz ya da PC kapanıyor. Sorunun kart ile alakalı olduğu belli. Denemek amacıyla 2. el almayı düşünüyoruz. Aşağıdaki sisteme uygun hangi kartı alabiliriz. Üniversite bitene kadar idare etsin yeter. 300-600 TL'lik bir şey arıyoruz. GT 730-710 falan uyar mı sisteme?

Sistem:
ASUS P5G41C-M LX G41 DDR2 - DDR3 combo 775 pin anakart.
ATI Radeon HD 4650.
Intel Pentium E6600.
2+2 GB DDR3 - 1300 MHz.
Samsung 400W.
500 GB HDD.
Aradığınız fiyatlara temiz GT730, GT740, R7 240, R7 250 gibi ekran kartı uzun süre idare eder. Isınma durumu pek olmuyor ayrıca bu tarz kartlarda.
Bu arada anakartınızda onboard GPU da var görünüyor. Ekran kartını çıkarıp diğer parçalara işkence testleri ile deneyip kontrol de ediniz.

Masaüstünde durum böyle mi bilmiyorum ama laptoplarda ısılar çok fazla olunca laptoplar kendini kapatıyordu. Isılar ne durumda ?

Geri
Yukarı