600 TL'ye R5 1600 AF için kule tipi soğutucu önerisi

kadir5555

Picopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar. Kasam biraz ufak olduğu ve sıcak bir şehirde yaşadığım için olsa gerek işlemcim boşta 60 derecelere kadar çıkabiliyor. Ben en fazla 600 TL'ye ömürlük, soğutması çok iyi olan bir kule tipi soğutucu arıyorum. Var mı önerisi olan?

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkürler öneriler için. Acaba bunları takmam için anakartı sökmem gerekecek mi?
İd coolingin boyunu göremedim, kasam biraz ufak olduğu içi sığmayabilir, bir bakayım internetten. Teşekkürler öneri için. Boşta sıcaklığı 45-50 dereceye düşürse yeter, o kadar etki eder mi peki? 5 yıl önce büyük bi termal macun almıştım, hala onu kullanıyorum bu arada (yeni yeniledim ama eskisi gibi işe yaramıyor gibi)

Anakartı sökmeden de takabilirsiniz. Sadece arka kapağı açın çünkü stok soğutucu sökünce arka plaka düşüyor. Ekran kartını filan çıkartıp rahatça takabilirsin ama ben yine de tamamen rahat yapmak istiyorum dersen anakartı sök öyle yap.

Teşekkürler öneriler için. Acaba bunları takmam için anakartı sökmem gerekecek mi?

ID-Cooling'in boyunu göremedim, kasam biraz ufak olduğu içi sığmayabilir, bir bakayım internetten. Teşekkürler öneri için. Boşta sıcaklığı 45-50 dereceye düşürse yeter, o kadar etki eder mi peki? 5 yıl önce büyük bir termal macun almıştım, hala onu kullanıyorum bu arada (yeni yeniledim ama eskisi gibi işe yaramıyor gibi)

ID-Cooling sığmıyorsa Snowman T6 Ultra da gayet kalitelidir işini garantiye almak istiyorsan onu al derim ve eğer şu anki termal macunun pek bir şeye yaramıyorsa bunu al zaten pahalı değil bütçeni zorlamıyor bile bir de 45-50 derecere düşer mi bilmiyorum ama bunlar forumda ki en iyi fiyat performans işlemci soğutma ürünlerinden.

Anakartı sökmeden de takabilirsiniz. Sadece arka kapağı açın çünkü stok soğutucu sökünce arka plaka düşüyor. Ekran kartını filan çıkartıp rahatça takabilirsin ama ben yine de tamamen rahat yapmak istiyorum dersen anakartı sök öyle yap.
Bunu öğrenmem iyi oldu, anakartı sökmeden yapabiliyorsam çok iyi çünkü bir soğutucu için tüm parçaları sökmek çok uğraştırırdı. Yanıt verdiğiniz için teşekkürler :)
ID-Cooling sığmıyorsa Snowman T6 Ultra da gayet kalitelidir işini garantiye almak istiyorsan onu al derim ve eğer şu anki termal macunun pek bir şeye yaramıyorsa bunu al zaten pahalı değil bütçeni zorlamıyor bile bir de 45-50 derecere düşer mi bilmiyorum ama bunlar forumda ki en iyi fiyat performans işlemci soğutma ürünlerinden.
Baktım, boyları hemen hemen aynıymış. Kafamda bir fikir oluştu, iki soğutucudan birini alırım muhtemelen. Yanıt verdiğiniz için teşekkürler :)

Geri
Yukarı