600 TL'ye Ryzen 5 5600 için soğutucu önerisi

ErcanÖ

Centipat
Daha fazla  
Sorum yukarıda yazdığım gibi. Ryzen 5 5600 kullanıyorum ve çok ısınıyor. Herhangi bir 600TL ve altı bir öneriniz var mı? Teşekkürler şimdiden.

Bilgisayarı 2 ay yükte bırakırsa birkaç ayda naneyi yiyebilir fakat termal macunlar 1,5 - 2 yıl ömrü var. Termal macunun ısı iletkenliği önemli ısıyı iletip fan ile dışarıya atıyor ve önerdiğimiz soğutmada 4 adet soğutma borusu var bu sayede daha çok temas oluyor işlemci ile ve daha çok ısıyı emip dışarıya atabiliyor.

Derece sınırı koyamaz öyle bir şey yok. Belirli bir dereceye geldiğinde bilgisayar kendini kapatıyor zarar vermesin diye. Derece sınırı nasıl koysun aklınıza geleni söylüyorsunuz lütfen biraz düşünün ve konuşun.

Kardeşim bir şey bildiğin yok anladıgıma gore tamam sen işlemcini 10 derece kullan yeter ki ısınmasın aman diyeyim git 400 lirada ver o sogutucadan al o zaman.

Dandik malzemeleri atın millete alsın sonra 2 güne görürüz bozuluşunu izleriz beraber ucuz etin yahnisini görürsün tam olarak vermeyin böyle dandik şeylere para.

Termal macun falanda demişsin 2 yıl demişsin o da dumen 3500X ile bile 6 ayda macun falan bırakmıyorum program kullandıgımda yok artık oyunlarun optimizasyonuları o kadar kotuki işlemcinin içinden geçiyor o yüzden macunda kalmıyor o da bir yere kadar.

Diş macunu sürüyorsunuz herhalde.

Aynen kardeşim diş macunu sürüyorum hayatında kaç tane bilgisayar değiştirdinde kaç kere macun sürdün ne oyunlar oynadın GTA 5 mi oynuyor sandın beni benim oynadıgım oyunlar agır acımıyorum bilgisayara ısınsın umurumda degıl mezara gotumiycem ya.

Yakında alacağım bu işlemciden bakacağım bakalım diş macunu bunu ne kadar götürüyor.

Aynen kardeşim diş macunu sürüyorum hayatında kaç tane bilgisayar değiştirdinde kaç kere macun sürdün ne oyunlar oynadın GTA 5 mi oynuyor sandın beni benim oynadıgım oyunlar agır acımıyorum bilgisayara ısınsın umurumda degıl mezara gotumiycem ya.

Bizde bilgisayarı minecraft oynamak için almadık bizde acımıyoruz ama gerekli bakımını yapıyoruz sağlıklı çalışmasını sağlıyoruz mezara götürmeceğiz bizde bozulsa masraf çıkacak onun yerine bakımını yapsan güzel güzel kullansan olmaz mı?

Nereden biliyorsun kardeşim bakım yapmadıgımı sen 2 yılda bir macun değiştiriyorsun ben birkaç ayda bir kim daha cok bakım yapıyor bak bakayım soyle hem ne oynuyormussun bilelim.

Papatya çayı öneririm hocama.

Katılıyorum çok agresif ve saldırgan papatya çayı ile geçmez forumda konu açıp bağış toplayıp Bahamalar'a yollayalım.

Diş macunu diyor adama bak sanki en kral macun onda.

En kral macun dediğiniz piyasada önerilen macun ne zaten alıyosun sürüyosun işlemci sıcaklığın 85-90 derece olduğunda anlıyosun yenilemen gerektiğini benimki Max 1 yıl gitti bende oyun oynuyorum 12 saate yakın demek ki hunharca kullanıyorsunuz. Soğutucunun önemi yok diyorsunuz millet enayi mi binlerce lira veriyor özel sıvı soğutmalar uzay montajlar falan?

Geri
Yukarı