600 Watt PSU 1070 için Yeterli midir?

VeLov1s

Hectopat
Daha fazla  
  • İşlemci: Ryzen 5 1600
  • Bellek: Corsair 2x8 3200 MHz
  • Anakart: Asus B350 Plus
  • PSU: High Power 600 85+ bronze 45a Single Rail Aktif PFC siyah ATX Güç kaynağı
  • Monitör: AOC Freesync 75Hz 1080P
Sizce güç kaynağı yeterli midir? 75Hz bu kartlarda kullanılabiliyormuş yani Freesync diye duyduydum. Öyle bir şey olduğunu zannetmiyorum doğru mu? Bir de 1080P çözünürlükte bu özelliklerde bir darboğaz olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
12V kanalından 540 W verebiliyor. Sistemin için yeterli gelecektir. 1080p ve üstünde darboğaz olmaz.
Peki bu Asus ROG Strix veya herhangi bir marka da farklılık oluşturur mu? Yani bana şu marka modeli alma ya da al diyebilir misin? Yoksa herhangi birini de alsam sıkıntısız güç kaynağın yetecektir mi dersin?

Armor serisi biraz sesli diye biliyorum ben.
Zaten Gigabyte G1 modelini ya da Evga tarzı bir şey düşünüyorum. Uygun olursa 1 ay içerisinde ROG Strix önceliğim :) teşekkürler yorumun için

12V kanalından 540 W verebiliyor. Sistemin için yeterli gelecektir. 1080p ve üstünde darboğaz olmaz.
Son bir sorum olacaktı. 1070 Ti için belirttiğim güç kaynağı da yeterli olur mu?

Zaten Gigabyte G1 modelini ya da Evga tarzı bir şey düşünüyorum. Uygun olursa 1 ay içerisinde ROG Strix önceliğim :) teşekkürler yorumun için

Son bir sorum olacaktı. 1070 Ti için belirttiğim güç kaynağı da yeterli olur mu?
Yani elimde 2800 lira gibi bir para var ve ne alsam bilemiyorum...

500W öneriliyor 1070 Ti için. Sizin modeliniz 540 W verebiliyor. Yetecektir.
Kusura bakmayın çok soru soruyorum fakat Nanokatolog'ta GALAX GTX1070 Ti EX 8GB DVI/HDMI/3xDP GDDR5 Ekran Kartı bulunmakta size bu ürün nasıldır? Soğutması olsun diğer MSI , Asus gibi firmaların ürünlerinden farkı var mıdır? Bir de ürünün resimlerinde 8 pin ve 6 pin de yanında soket girişi bulunmakta bunu nasıl bağlayacağız yani güç kaynağından gelen kabloların tümünü mü bağlayacağız yoksa 8 ya da 6 isteğe göre mi bağlayacağız?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı