6000-6200 TL laptop tavsiyesi

• Konuyu başlatan elyz
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 29
  • Görüntüleme 2B
incehesap.com dan
Hocam gösterdiğiniz cihaz ekran olarak 120 hz. Msi 60 hz. Msi cihaza ram ve ssd takviyesi yapıp fiyatı düşününce Acer ile hemen hemen aynı oluyor. Ancak Msi kalitesi, soğutması başka . Dış görünüş olarak benim tercihim Msi olurdu. Tercih sizin her iki cihaz da sizi üzmez.

Aceri alacağım gibi yükseltme yapmakla uğraşmamak ve ekran farkı için ama şu an fiyatı çok fazla biraz inmesini bekleyeceğim. Sizce iner mi ya inmesini beklerken artmasın da iki laptoptan da olmayalım:(

Bence bu durumda biraz beklesen iyi olur. Tahminim elektronik fiyatları düşecektir. Sebebi elektronik harcamaları düşmüş durumda insanlar dünya genelinde gıda ağırlıklı alış veriş yapıyor. Elektronik satışı yapıla bilmesi için fiyatların hatırı sayılır derecede gerilemesi mümkün görünüyor. Ayrıca petrol fiyatının da gerilediğini göz önünde bulundurursak hayal değil.

Ben Msi cihazı 5850 tl bir de üstüne n11 indirim kuponu ile 5720 e aldım. Bu rakamlara inerse kaçırmayın derim.

Şu an biraz acer teknik servis yorumlarını okuyayım dedim de aşırı kötü yorumlar var ve genelde kötü yorum sayısı fazla. Şu an kafam biraz MSI'a kaydı gibi hem malzeme kalitesi olarak yanıltmaz beni gibi en kötü ek yaparım ram ve depolama beni götürür yani 6.2 de güzel fiyat şu an için o fiyata en iyi ürün denilebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Siz şu an olsanız benim durumumda nasıl bir tercih ederdiniz ikisini de alabilseniz?

Şu an biraz acer teknik servis yorumlarını okuyayım dedim de aşırı kötü yorumlar var ve genelde kötü yorum sayısı fazla. Şu an kafam biraz MSI'a kaydı gibi hem malzeme kalitesi olarak yanıltmaz beni gibi en kötü ek yaparım ram ve depolama beni götürür yani 6.2 de güzel fiyat şu an için o fiyata en iyi ürün denilebilir. Siz ne düşünüyorsunuz? Siz şu an olsanız benim durumumda nasıl bir tercih ederdiniz ikisini de alabilseniz?
Düşünmeden Msi alırdım.

6.2 ye alıyorum o zaman laptopu bugün veya yarın alırım galiba çünkü her an sokağa cıkma yasağı gelebilir bilgisayarımda yok ortada kalırım :) CS:GO da felan veya PUBG de fps testleri yaptınız mı acaba? Bu paraya asus tuf felan önerir misiniz ya da?

Acer Nitro'nun i5 9300H GTX1650 8 GB ramlisini 5500 TL'ye aldım 2 hafta önce. SSD hızı 4000mb/sn ekran 120Hz parlaklığı gayet iyi seviyede tek sıkıntısı egzoz tek tarafta olduğundan GPU'yu çok iyi soğutuyor ama işlemciyi yeterince soğutamıyor Max 95 derece işlemci sıcaklığı gördüm ama kesinlikle darboğaz yapmıyor. Farcry 5 shadow of the Tomb Raider Just Cause 3Ü Ultra'da denedim 45 60 FPS arası veriyor 3 oyunda. 8 GB Kingston RAM kullanıyor 350TL gibi bir fiyatı var cihazı İstanbul'a servise yollarsan RAM'i de sen alırsan bedavaya takıyorlar istanbuldaysan 8 GB ramlisini de düşünebilirsin Acer'in fiyat farkına bakarak.

Acer Nitro'nun i5 9300H GTX1650 8 GB ramlisini 5500 TL'ye aldım 2 hafta önce. SSD hızı 4000mb/sn ekran 120Hz parlaklığı gayet iyi seviyede tek sıkıntısı egzoz tek tarafta olduğundan GPU'yu çok iyi soğutuyor ama işlemciyi yeterince soğutamıyor Max 95 derece işlemci sıcaklığı gördüm ama kesinlikle darboğaz yapmıyor. Farcry 5 shadow of the Tomb Raider Just Cause 3Ü Ultra'da denedim 45 60 FPS arası veriyor 3 oyunda. 8 GB Kingston RAM kullanıyor 350TL gibi bir fiyatı var cihazı İstanbul'a servise yollarsan RAM'i de sen alırsan bedavaya takıyorlar istanbuldaysan 8 GB ramlisini de düşünebilirsin Acer'in fiyat farkına bakarak.

Msı Gl65 9sc-041xtr I5-9300h 8gb Ddr4 Gtx1650 Gddr5 4gb 256gb Ssd - n11.com

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q59ey-00f-p-hbv00000pj2h4

İşte bu ikisi arasında kaldım. Fakat MSI'nin malzeme kalitesi ve soğutma sistemi mükemmel. İki cihaz ortalama aynı FPS değerlerini veriyor. Hatta bazen MSI daha fazla performans gösteriyor, soğutucu farkıyla. Hepsiburada'da aynı MSI laptop indirimli 7.2 TL iken şu an N11'de 6.2'e alma şansım var. MSI ya da 8 GB RAM eklemesi ile performansı tam haline getirebilirim. Size hangi laptopu tercih edeyim? Bir Acer kullanıcısı olarak. Şu an bana MSI daha mantıklı geliyor. kalite bakımından açıkçası. Acer şu anda gerçekten çok pahalı. Siz nereden aldınız acaba?

Son düzenleme:

https://www.hepsiburada.com/acer-ni...bilir-bilgisayar-nh-q59ey-00f-p-hbv00000pj2h4

işte bu ikisi arasında kaldım fakat msinin malzeme kalitesi ve soğutma sistemi mükemmel ve iki cihaz ortalama aynı fps degerlerini veriyor hatta bazen msi daha fazla performans gösteriyor soğutucu farkıyla. Hepsiburada da aynı msi laptop indirimli 7.2 tl iken su an n11'de 6.2 ye alma şansım var. Msi ya da 8gb ram eklemesi ile performansı tam haline getirebilirim sizce hangi laptopu tercih ediyim bir acer kullanıcısı olarak? Şu an bana msi daha mantıklı geliyor kalite bakımından açıkçası.Ve acer şu anda gerçekten çok pahalı(6.6) siz nereden aldınız acaba?
Hocam Msi alın keyfinize bakın derim ben.

İşte bu ikisi arasında kaldım fakat MSI'nin malzeme kalitesi ve soğutma sistemi mükemmel ve iki cihaz ortalama aynı FPS degerlerini veriyor hatta bazen MSI daha fazla performans gösteriyor soğutucu farkıyla. Hepsiburada'da aynı MSI laptop indirimli 7.2 TL iken su an N11'de 6.2'ye alma şansım var. MSI ya da 8 GB RAM eklemesi ile performansı tam haline getirebilirim sizce hangi laptopu tercih edeyim bir Acer kullanıcısı olarak? Şu an bana MSI daha mantıklı geliyor kalite bakımından açıkçası. Ve Acer şu anda gerçekten çok pahalı(6.6) siz nereden aldınız acaba?

Hepsiburada'nın kendisi satıyordu şu anda o fiyata Acer'in hiçbir modeli kalmamış ben Acer alırken MSI'nin bu modeli 5700TL idi ama 256 GB bana yetmeceğinden yanına 1TB harddisk ve ilerleyen zamanlarda 8 GB RAM almam gerekir derken 6.4K'ya kadar çıkıyordu, Acer'da ise RAM alsam 5800E geliyor diye Acer'i tercih ettim. Zaten bundan önceki iki bilgisayarım da Acer'di ikisi de hala daha sağlam ve çalışıyor kardeşlerime verdim onlar kullanıyor. MSI hiç kullanmadım ama soğutması Acer'in Nitro modelinden daha iyi Nitro'nun soğutma dizaynı GPU için tasarlanmış. Ultra'da aaa oyunlarda Max 60 derece oluyor GPU, ama işlemci çok sıcak kalıyor işte. CS GO, LOL gibi ekranda HZ isteyen oyunlar oynuyorsan Acer tercih edilebilir ama 6.5 K Acer'in 1650'li versiyonuna kesinlikle verilmez. 5.5 civarına bulabilirsen alabilirsin gayet iyi bir cihaz. Acer; Monster, Casper gibi ekran kartı işlemci koyup gerisini sallamamış. Ses, ekran, touchpad, kasa gayet kaliteli SSD ve RAM'lerin markaları da güzel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı