6000-6300 TL Monitör dahil sistem tavsiyesi

Smt.Gungor

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkese günaydın, Maximum 6500 olmak suretiyle monitör dahili sistem tavsiyesi verir misiniz ? İstediğim bileşen olarak i7 6700K ve GTX980 TI diğer parçalar sizin görüşünüze kalmış şimdiden teşekkür ederim. :)

Ben topladım ama monitörü dahil edemedim dengeli olması açısından i7 6700k ve Gtx980 Ti koyunca :D . Sinerjiden toplanır birde 1-2 bir şeyden kısılırsa şayet monitörde dahil olabilir :D . Ama ben bunu atacağım şahsen :D

6500 tlye sistem önerisi.png

Bence ekran kartını yurtdışından satıp alıp arada ki farkla 2K ips monitör satın alın veya 144hz gaming monitör. Artık oynadığınız oyun türüne göre. O kart birçok oyunda 1080P'de 100fps üzerinde verecek.

980ti istiyorsanız oyunları da 2k yada 4k da oynayacaksınız demektir. Bütçeyi yükseltip 1500-2000 TL'ye güzel 2k veya 4k bir monitör alabilirsiniz. Eğer gidipte FHD ekran alacaksanız 970 yada R9 390X alın paranız cebinizde kalsın.

Bu nasıl bi sistemdir sizce ?

Benim kullandığım ekranın bir üst versiyonunun 23" olanını koymuşsun. Bir benim ekran kartıma bak birde seninkine. Ne demek istediğimi anlarsın o zaman. :D

980ti istiyorsanız oyunları da 2k yada 4k da oynayacaksınız demektir. Bütçeyi yükseltip 1500-2000 TL'ye güzel 2k veya 4k bir monitör alabilirsiniz. Eğer gidipte FHD ekran alacaksanız 970 yada R9 390X alın paranız cebinizde kalsın.

Benim kullandığım ekranın bir üst versiyonunun 23" olanını koymuşsun. Bir benim ekran kartıma bak birde seninkine. Ne demek istediğimi anlarsın o zaman. :D

Yorumun beni benden aldı ya :D . Haklısın ama ne diyeyim :D

Arkadaşlar bana bir tavsiye verebilir misiniz ?

Monitör olarak bunu öneririm.
SAMSUNG 28" LU28E590DS/UF 1 MS UHD 4K GAMING MONİTÖR

Yalnız bu monitöre göre de ortamın olması lazım. Malum 28 inç(71 cm).

Buyur buna bak. (Monitör yukarıda önerdiğim.)
Yeni Sistem 1.png Yeni Sistem 2.png

Yalnız bu sistem ultra da ne kadar açar tam emin olamadım. Bu yüzden buna 980ti eklersen 6600 TL yapar. 1600 TL'de monitörü eklersen 8200 TL'ye anca kurarsın.

Eğer o kadar fazla veremeyeceksen bunu öneririm.

Yeni Sistem 1.png Yeni Sistem 2.png

Arkadaşlar, 1080p monitörü idarelik alacağım. Seneye yaz zamanı çalışıp 4K bir monitör almayı planlıyordum ne yazık ki bütçem şuan max 6500 TL bir arkadaşın bana verdiği tavsiye ise bilgisayarı 5-6 ay sonra al elindeki laptop ile bir sene daha idare edip yeni gelecek olan Pascal veya Polaris Ekran kartı mimarisini bekle diyor benim görüşümde bu mimari ekran kartlarını beklemek sizce bu şekilde davranırsam yararıma olur mu ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı