6000-6300 TL Monitör dahil sistem tavsiyesi

Arkadaşlar, 1080p monitörü idarelik alacağım. Seneye yaz zamanı çalışıp 4K bir monitör almayı planlıyordum ne yazık ki bütçem şuan max 6500 TL bir arkadaşın bana verdiği tavsiye ise bilgisayarı 5-6 ay sonra al elindeki laptop ile bir sene daha idare edip yeni gelecek olan Pascal veya Polaris Ekran kartı mimarisini bekle diyor benim görüşümde bu mimari ekran kartlarını beklemek sizce bu şekilde davranırsam yararıma olur mu ?

Yeni mimari gelecek ama şu şekilde. İlk önce en üst seviye olanları çıkartacaklar, sonraki seviyeler 5-6 ay sonra çıkacak. Sen anladığım kadarıyla en üst seviyeleri alacaksın. Eğer yeni mimariyi almak istiyorsan biraz bekleyip hemen alırsın. Eskiyenlerin fiyatlarının ise çok düşeceğini zannetmiyorum.

Yeni mimari gelecek ama şu şekilde. İlk önce en üst seviye olanları çıkartacaklar, sonraki seviyeler 5-6 ay sonra çıkacak. Sen anladığım kadarıyla en üst seviyeleri alacaksın. Eğer yeni mimariyi almak istiyorsan biraz bekleyip hemen alırsın. Eskiyenlerin fiyatlarının ise çok düşeceğini zannetmiyorum.

Ben yeni mimarinin üst seviyesini almayı düşünüyorum tabi ki bütçemi aşmayacak şekilde. Yeni mimari ekran kartını aldıktan bir kaç ay sonrasında 4k bir monitör alırım galiba. Mevcut bütçemin 4500 Tl gibisini ben karşılıyorum, şu yaşıma kadar aldığım kendi özel ihtiyaçlarımın büyük bir çoğunluğunu ben karşıladım geri kalanı ailem karşıladı ve yine aileme fazla yük olmak istemiyorum 4K monitör için bir kaç ay daha bekleyecem sanırım. @politetrafloraetilen sizce yeni mimari ekran kartını bekleyip ve aldıktan sonra bir kaç ay sonrasında 4K monitör almak mantıklı mı ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı