6000-6500 TL arası PC toplama

İkinci sistemi beğenenler neyini beğendi? Kronik sıkıntılı SSD'sini, önü kapalı kasası, tek modül RAM'ı çok mu hoşunuza gitti? Çok güzel sistem toplayan birisi değilim ama ben bile 6850 TL'ye şu sistemi topladım.
AMD Ryzen 5 3600
Gigabyte B450M S2H
Sapphire Pulse RX 5700 XT 8 GB
Corsair Vengeance 8x2 16 GB RAM 3000 MHZ
Kingston A400 240 GB
Dark Guardian
FSP HYPER K 600W 80+

Reis eyv ta internette RX 5700 XT'nin çok fazla yazılım vs. problemi olduğunu söylüyorlar o sorunları çözebildiler mi?

Reis eyv ta internette RX 5700 XT'nin çok fazla yazılım vs. problemi olduğunu söylüyorlar o sorunları çözebildiler mi?
Forum üzerinde gördüğüm kadarıyla sorunların büyük çoğunluğu çözülmüş durumda. Bunun hakkında konu açıp kullanıcıların görüşünü alman daha iyi olur. İçine sinmediyse RTX 2060 Super var bu fiyat aralığında fakat RX 5700 XT'nin fiyatı ve performansı harika.

Forum üzerinde gördüğüm kadarıyla sorunların büyük çoğunluğu çözülmüş durumda. Bunun hakkında konu açıp kullanıcıların görüşünü alman daha iyi olur. İçine sinmediyse RTX 2060 Super var bu fiyat aralığında fakat RX 5700 XT'nin fiyatı ve performansı harika.

Tamamdır ben bir foruma bakayım

Peki bu sistem nasıl bunda da PSU'yu 650W'a çekmem gerekiyor mu yoksa 600W yapsam yeterli mi?
600 w yeter bronze ya da 80+ sertifikası olsun. W ne kadar yüksek olursa elektrikten kaynaklı arıza o kadar az olur ve psu'nun fan sesi az çıkar.
ben hala fiyat performans açısından bu sistemi öneriyorum

takip edin 6,350 tl filan olunca alın. ya da vatan şubesine gidip bu sistem ellerinde var mı sorun. İlerde bir tane daha ram aldın mı ya da içindekini satıp dual ram alabilirsin.
İkinci sistemi beğenenler neyini beğendi? Kronik sıkıntılı SSD'sini, önü kapalı kasası, tek modül RAM'ı çok mu hoşunuza gitti? Çok güzel sistem toplayan birisi değilim ama ben bile 6850 TL'ye şu sistemi topladım.
AMD Ryzen 5 3600
Gigabyte B450M S2H
Sapphire Pulse RX 5700 XT 8 GB
Corsair Vengeance 8x2 16 GB RAM 3000 MHZ
Kingston A400 240 GB
Dark Guardian
FSP HYPER K 600W 80+

Arkadaşın topladığı sistemde güzel Sapphire marka sıkıntı yaratmaz. Mech GP OC falan olanlar sıkıntılı. Tek eleştireceğim nokta 2060 Super 5700XT üstü donanımlarda en az 650W Bronze ya da 80+ ve 240 GB SSD en az 480 GB olsa tadından yenmez. Para ile ilgili kısıtlardan dolayı yapmıştır.
Tamamdır ben bir foruma bakayım

ryzen 5 3600
msi 5700 mech gb oc ekran kartı
600w psu
480 gb ssd
2x8 ram

msi mech gp oc ekran kartını araştır güzel sorunsuzsa f/p ürünü.
122.jpg

Son düzenleme:
600W yeter Bronze ya da 80+ sertifikası olsun. W ne kadar yüksek olursa elektrikten kaynaklı arıza o kadar az olur ve PSU'nun fan sesi az çıkar.
Ben hala fiyat performans açısından bu sistemi öneriyorum.

Takip edin 6, 350 TL falan olunca alın. Ya da Vatan şubesine gidip bu sistem ellerinde var mı sorun. İlerde bir tane daha RAM aldın mı ya da içindekini satıp Dual RAM alabilirsin.

Arkadaşın topladığı sistemde güzel Sapphire marka sıkıntı yaratmaz. Mech GP OC falan olanlar sıkıntılı. Tek eleştireceğim nokta 2060 Super 5700XT üstü donanımlarda en az 650W Bronze ya da 80+ ve 240 GB SSD en az 480 GB olsa tadından yenmez. Para ile ilgili kısıtlardan dolayı yapmıştır.

Ryzen 5 3600.
MSI 5700 Mech GB OC ekran kartı.
600W PSU.
480 GB SSD.
2x8 RAM.

MSI Mech GP OC ekran kartını araştır güzel sorunsuzsa F/P ürünü.
Eki Görüntüle 579840

Güzel sistemmiş RX 5700 OC'la RX 5700 XT arasında pek fark var mı? Ve RX 5700 XT ile değiştirebiliyor muyuz sitede öyle bir seçenek yok ama.

Son düzenleme:
Güzel sistemmiş RX 5700 OC'la RX 5700 XT arasında pek fark var mı? Ve RX 5700 XT ile değiştirebiliyor muyuz sitede öyle bir seçenek yok ama.

FPS olarak fark yok gördüğüm kadarıyla. Ama enerji tüketimi olarak %30 fark var XT daha az enerji tüketiyor. Biraz araştırın 5700 serisini. Videolardan baktığım kadarıyla 2060 Super'den FPS olarak daha yüksek puan alıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı