6000-6500 TL Monitör Dahil Sistem Toplama

Bütçeye en iyi bunları buldum. SSD gayet kaliteli ancak ilk çıktığında incelemelerde fiyatı nedeniyle biraz düşük not almıştı. Şimdi ise daha iyi bir fiyata sahip. Bu da WD Blue SSD'yi gayet iyi bir SSD yapıyor.

Kasa elbette tam 6500 TL olacak şekilde değişebilir ancak F/P oranı nedeniyle Dark N10 seçtim.

Monitör için fiyat 1200-1100 civarıydı. Bende en uygun olanı seçtim. Evet, bu bir TN panel. Ancak hayatın sonu değil, 144hz'e sahip ve fiyatını hak ediyor.

Şimdi sistem hakkında yorum yapmayacağım ama kesinlikle TN panelli monitörlerde uzak durun. Tavsiyem:Samsung LC24FG70FQMXUF 23.5" 1ms 144Hz Full HD 2xHDMI+Display FreeSync Quantum Dot Curved Monitör - incehesap.com

Hocam monitörü çok beğendim, tercihimi bu olarak düzeltiyorum teşekkür ederim.

İşlemci: R5 1600
Anakart: ASRock AB350 Pro4
RAM: Corsair Vengeance LPX 16 (2x8) GB 3000 Mhz
Ekran Kartı: Galax GTX 1070 EX
HDD: Toshiba P300 1 TB 7200 RPM
SSD: Western Digital Blue 250 GB
Kasa: Dark N10
Güç Kaynağı: Aerocool KCAS 80+Bronze 600 W
Monitör: BENQ 24'' XL2411 LED 1MS FULLHD 144 Hz DVI/HDMI PIVOT Gaming Monitör Oyuncuların Güvenilir Marketi GameEkstra.com 'da
Toplam 6438 TL

Teknobiyotik ve Gameekstra'dan toplandı.

Anakart olarak asus yerine ASRock önerme sebebiniz nedir hocam?

İsterseniz Asus'da koyabilirsiniz. Nedeni bilinmez ancak ASRock geldiğinden beri çoğu sistem önerimde ASRock öneriyorum :D
Ülkemizde pek bilinen bir marka olmasa da gayet kaliteli anakartlar yaparlar.

Aslında Anti Surge işi öncelikle güç kaynağına bağlı. Zaten iyi bir güç kaynağınız yoksa Asus'un Anti Surge özelliğinin pek bir işe yarayacağını sanmam. Yani bu Anti Surge olayı bana göre pek de iyi bir pazarlama taktiği değil. Hatta bazen de Anti Surge uyarısı hata olabiliyor. Yani ortada sorun yokken sorun varmış gibi gösteriyor. Tabi sırf bu nedenden ötürü Asus alınmaz değil, ancak Anti Surge özelliğini pek önemsemezdim.

Şimdi sistem hakkında yorum yapmayacağım ama kesinlikle TN panelli monitörlerde uzak durun. Tavsiyem:Samsung LC24FG70FQMXUF 23.5" 1ms 144Hz Full HD 2xHDMI+Display FreeSync Quantum Dot Curved Monitör - incehesap.com
Tavsiye ettiğiniz monitörün paneli ne acaba ? Curved bir panel türü müdür eğer bir panel türü ise İps panellerle karşılaştırılabilir mi ? Oyuncuların büyük çoğunluğu Tn panel kullanıyor fiyatlar uygun ve çeşit çok sizinde yorumlarınızı alalım benim bildiğim birçok model Tn panel üretiyor Aoc, Viewsonic, Benq gibi ...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı