6000-7000 TL Bütçeyle Mühendis Bilgisayarı

ibrahimygcii

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar..

6000-7000 eğer ki büyük farklar içeriyorsa 7500'e kadar çıkabilecek bir bütçem var.

İnşaat Mühendisliği Öğrencisiyim bu nedenle AutoCad, İdecad, Sta4cad, Probina ve Sap2000 ve çoğu CAD, tasarım, analiz programları üzerine çalışmalarım oluyor. Bunları kullanırken hiçbir sorun yaşamayacağım ve önümüzdeki 4 yılda da rahat rahat beni idare edebilecek bir bilgisayar arıyorum. Gerekirse ekstra RAM ve SSD ekleyebilirim. Ve de kesinlikle 17. 3 inç düşünüyorum.

Kendi araştırmalarım sonucu laptopların parçalarını birebir karşılaştırarak Monsterin bir bilgisarı hoşuma gitti, MSI, Casper ve Dell'e baktığım zaman aynı fiyatlara SSD'siz biligisayarlara bile rastladım. Monsterin İzmire Bayide açmasıyla ömür boyu bakım gibi hizmetlerinden rahatça yararlanırım.

Monsterin beğendiğim bilgisayarı: Abra A7 V11.1 17.3" Oyun Bilgisayarı | Monster Notebook
Ve bu bilgisayara monsterin kendi sunduğu +99 TL farkla samsung SSD taktırmayı düşünüyorum.
Dell'in bu bilgisayarı daha pahalı ve sanki daha bile düşük işlemci ve ekran kartı karşılaştırmalarım sonucu söylüyorum: Dell Gaming G317 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 128GB SSD Fiyatı
Genel olarak karşılaştırdığımda (Bu site üzerinden:UserBenchmark: Nvidia GTX 1050 vs 1650 ) Monster hep önde geliyor gibi...

Bir de eklemek istediğim konu bilgisayarı taksitle almayı düşünüyorum bu nedenle monsterın kendi sitesi taksite vade farkı koyuyor ama hepsiburada gibi sitelerde aynı PC taksitle satılabiliyor. Ama o 99 TL farkla SSD'yi Samsung değiştirirler mi ya da o şekilde alıp ekstra SSD'yi takarım hem hafıza olarak da 256 kısa bir sürede yetersiz kalacağından şimdiden hazırlık olur.

Benim görmediğim bilmediğim bu fiyatlara bildiğiniz güzel laptop tavsiyelerinizi bekliyorum...

Şimdiden teşekkürler....

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben çizim programı kullanan insanların IMac veya Macbook Pro kullandıklarına şahit oldum.
389573

MacBook iyi fakat windows platformunda çalışan bazı programlar, iyi bir windows bilgisayardaki kadar sağlıklı çalışamayabiliyor. Ve kullanacağım çoğu programda windows platformunda çalışan programlar
Beğendiğiniz Monster bu fiyata en yeni teknolojiyi içeriyor. HB'dan alabilir taksit sorunu çekmez SSD olayını kendiniz ayarlarsınız. Zaten İzmirde iseniz kendiniz götürür taktırırsınız.
Öncelikle teşekkür ederim, ben SSD takmak ve onu tanıtmak gibi konularla şuanda hiçbi alakam yok evet çok basit bişey olabilir ama şuana kadar hiç araştırmadığım için bilemiyorum. Bilgisayarı aldıktan sonra da onların yapacakları işlem işçilikleri falan daha bi maliyetli olmaz mı acaba kafama o takıldı.

Monster önermiyorum, parça kalitesi düşük, kasa kalitesi zayıf ve özellikle performans problemli çoğu sizin düşündügünüz cihazın birkaç model üstü vardı TULPAR T5 v17.1 serisi +99 TL ile ssd yükseltmesi vs derken oyunlarda darboğaz düşüşleri kasmalar ısı sorunları derken bir çok terane üstelik GTX 1060 6 gb vardı.

Son düzenleme:
Bende bir Mimar olarak cad 3d vb. programlar kullandığım için iyi bi ekran kartı işlemci vs. ihtiyaç duydum. Yoğun araştırmalarım sonucu geçen ay Monster Tulpar v17.1 aldım fiyat biraz üstünde verdiğin bütçenin fakat aynı modelin daha uygun fiyatlarında mevcut. Kalite olarak herhangi bi pişmanlığım yok ağırlık olarakta 17.3 inç için 2.5 kg. iyi bir ağırlık diyebiliriz ve gerçekten tasarımsal olarakta başarılı. Aklına takılan bişe olursa yardımcı olurum.

Monster önermiyorum, parça kalitesi düşük, kasa kalitesi zayıf ve özellikle performans problemli çoğu sizin düşündügünüz cihazın birkaç model üstü vardı TULPAR T5 v17.1 serisi +99 TL ile ssd yükseltmesi vs derken oyunlarda darboğaz düşüşleri kasmalar ısı sorunları derken bir çok terane üstelik GTX 1060 6 gb vardı.
Yorumunuz biraz korkuttu açıkcası , peki ya sizin bu fiyatlarda öneriniz nedir?
Bende bir Mimar olarak cad 3d vb. programlar kullandığım için iyi bi ekran kartı işlemci vs. ihtiyaç duydum. Yoğun araştırmalarım sonucu geçen ay Monster Tulpar v17.1 aldım fiyat biraz üstünde verdiğin bütçenin fakat aynı modelin daha uygun fiyatlarında mevcut. Kalite olarak herhangi bi pişmanlığım yok ağırlık olarakta 17.3 inç için 2.5 kg. iyi bir ağırlık diyebiliriz ve gerçekten tasarımsal olarakta başarılı. Aklına takılan bişe olursa yardımcı olurum.
Ürün eminim kalitelidir lakin arada hatrı sayılır bi fiyat farkı var 1600TL kadar
Şuan kullandığınız programlarda en ufak bile bi problem yok değil mi?
Açıkcası çok fazla bilgim yok hangi işlemci hangi ekran kartı daha iyidir diye sadece karşılaştırma sitelerinden karşılaştırdığım kadarıyla 6 GB GTX 1060 da oldukça iyi bi ekran kartı , 1650 daha yeni çıkan bi model ve 9. nesil işlemci olunca cazip geldi. Çünkü ben önümüzdeki en az 4-5 yıl bi problem olmadıkça bilgisayar almayı düşünmüyorum. Sadece gerektiğinde SSD dir Ram dir eklemeler olabilir...

Son düzenleme:
Yorumunuz biraz korkuttu açıkcası , peki ya sizin bu fiyatlarda öneriniz nedir?

Ürün eminim kalitelidir lakin arada hatrı sayılır bi fiyat farkı var 1600TL kadar
Şuan kullandığınız programlarda en ufak bile bi problem yok değil mi?
Açıkcası çok fazla bilgim yok hangi işlemci hangi ekran kartı daha iyidir diye sadece karşılaştırma sitelerinden karşılaştırdığım kadarıyla 6 GB GTX 1060 da oldukça iyi bi ekran kartı , 1650 daha yeni çıkan bi model olunca cazip geldi. Çünkü ben önümüzdeki en az 4-5 yıl bi problem olmadıkça bilgisayar almayı düşünmüyorum. Sadece gerektiğinde SSD dir Ram dir eklemeler olabilir...

Ekran kartı konusunda bahsi geçen ekran kartları rahatlıkla işini görür ayrıca mühendis olarak render işinin olacağını düşünmüyorum. Öte yandan diğer markalarada bakmanda sakınca yok fakat aynı özellikteki bilgisayarın monster a kıyasla daha pahalı olduğunu görceksin örnek vericek olursa
bkz.
MSI GS73 Stealth 8RE-021XTR Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + Fiyatı

aynı özellikte fakat fiyat üzücü seviyede yüksek fiyata sahip

aynı özellikte daha düşük fiyata olanlarda var fakat o zamanda farklı sorunlar seni karşılıyor
Dell Gamıng G315-6b75f161256c İ7-8750h 16g 1tb 256ssd Nvıdıa Gtx - n11.com

aradaki 1000 tl fark için satın alan arkadaşım sürekli ısınma kendi kendine kapanmasından muzdarip ve pişman

diğer markalar için bu şekilde analiz etmeye devam edebilirim yakın zamanda bende en sonunda monster a karar verdim.

MacBook iyi fakat windows platformunda çalışan bazı programlar, iyi bir windows bilgisayardaki kadar sağlıklı çalışamayabiliyor. Ve kullanacağım çoğu programda windows platformunda çalışan programlar

Öncelikle teşekkür ederim, ben SSD takmak ve onu tanıtmak gibi konularla şuanda hiçbi alakam yok evet çok basit bişey olabilir ama şuana kadar hiç araştırmadığım için bilemiyorum. Bilgisayarı aldıktan sonra da onların yapacakları işlem işçilikleri falan daha bi maliyetli olmaz mı acaba kafama o takıldı.
Siz SSD taktıracağınız zaman laptopla birlikte götürürsünüz sizden işlem için en fazla servis ücreti alırlar. (50₺)

Msi modellerine bakabilirsiniz ayrıca 1650 olmasının pek bir farkı yok 1050 ti ile çekirdek hızları aynı neredeyse yani 1060 almanızı öneririm.Marka olarak önerim msi dir bende msi alacagım monsterden iade bekliyorum 3 ayda ürün benden çok serviste kaldı :) Monster övgülerine kanarak aldım bende ancak tamamen fiyasko bilgin olsun :) Gerçi her ürünün arızalısı çıkabilir ama ben önermiyorum toplama bilgisayar sonuçta monsterler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı