6000-7000 TL Laptop tavsiyesi

nabe72

Hectopat
Arkadaşlar merhaba kendim mimarlık öğrencisiyim. Türkiye'de hatrı sayılır bir üniversitede tam burslu okumaktayım.

SAP2000 ve autcad üzerinde yoğun tempolar harcıyorum şu sıralar. MSI GE60 bir laptopum vardı o da miladını doldurdu maalesef.

6000 7000 bir şekilde topladım. Bana önerebileceğiniz model laptop var mıdır? Aliminyum kasa tercihimdir. Benim icin en önemli olan soğutma olayı + ekran kartı 1650 Ti ve 1070 arasında gidip gelmekteyim. MSI, ASUS, Alienware modelleri bir hayli dikkatimi cekiyor, ek olarak tavsiye modeller varsa yorumlarınıza acığım. Ben böyle beni 4 sene rahat götürecek model istiyorum. Render çalışmalarında MSI GE60 SAP2000 d. Testinde 6-7 saat beklediğim zamanlar oluyor maalesef, bu da bir haylı geride bırakıyor.

i7 7 nesil yukarısını düşünüyorum. 7 ile 9 nesil aralarında cok fark var mıdır? MSI 1650 Ti ekran kartı modellerinde acaba soğutma olayı ne derece iyi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Soğutma konusunda sanırım yeterli olmuyor bu modeller hocam

Önerdiğim laptopun üzerinde çift fanlı 7 bakır ısı borulu Cooler Boost 5 soğutma sistemi var. Bu sistemin aynısı RTX 2060 ekran kartlı GE65 modelinde de mevcut. Yani soğutması son derece performanslı.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı