6000-8000 TL Sistem Toplama

SerkanSAYDAN

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar dizüstü bilgisayarımdan masaüstü bilgisayara geçiş yapacağım. Donanım bilgim çok üst seviye olmasa da bilgim vardır ama akıl akıldan üstündür. Benim toplayacağım bilgisayar 6 ile 8 bin TL arasında olacaktır. Benim bilgisayarı toplarken aradığım özellikler bilgisayar hiç kapanmayacak olması ve aynı anda 4 5 oyun simge durumunda veya arka planda çalışacak olması. Online oyun oynayanlar ne demek istediğimi anlar. Bu oyunlar arka planda veya simge durumunda 7/24 çalışırken boş zamanlarımda da normal oyun açıp oynayabileceğim. Yani aynı anda 4 5 oyun açık olmuş olacak. Bu durumlara göre nasıl bir anakart işlemci ve ekran kartı almalıyım fikirlerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum. Şimdiden sağ olun.

Ek olarak söylemeliyim AMD uzak durmaya çalışmak istiyorum. Ve vereceğiniz önerileri bir an önce yapacağım için aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum.

• Kasa: NZXT S340 Mid Tower Kasa
  • Güç Kaynağı: Corsair RMx Series 650x +80 Plus Gold
  • Anakart: Msi Carbon Pro
  • İşlemci: İntel i5 6600k
  • Ekran Kartı: MSI GTX 1070 Gaming 8GB
  • Solid State Disk: Crucial MX300 750GB
  • Soğutma: Silverstone TD03-E Sıvı Soğutma
  • Bellek: Corsair Vengeance DDR4 2x8 16GB 3000 MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi arkadaşlar dizüstü bilgisayarımdan masaüstü bilgisayara geçiş yapacağım. Donanım bilgim çok üst seviye olmasa da bilgim vardır ama akıl akıldan üstündür. Benim toplayacağım bilgisayar 6 ile 8 bin TL arasında olacaktır. Benim bilgisayarı toplarken aradığım özellikler bilgisayar hiç kapanmayacak olması ve aynı anda 4 5 oyun simge durumunda veya arka planda çalışacak olması. Online oyun oynayanlar ne demek istediğimi anlar. Bu oyunlar arka planda veya simge durumunda 7/24 çalışırken boş zamanlarımda da normal oyun açıp oynayabileceğim. Yani aynı anda 4 5 oyun açık olmuş olacak. Bu durumlara göre nasıl bir anakart işlemci ve ekran kartı almalıyım fikirlerinizi benimle paylaşırsanız memnun olurum. Şimdiden sağ olun.

Ek olarak söylemeliyim AMD uzak durmaya çalışmak istiyorum. Ve vereceğiniz önerileri bir an önce yapacağım için aldıktan sonra pişman olmak istemiyorum.

6-8bin lira biraz fazla gibi istediklerinize göre.

Önce o kalın yazdığında ısrar edersen sonradan üzülen sen olursun. Çünkü istediğin özellikler Ryzen'de birleşmiş vaziyette. Çoklu işlemde Ryzen babadır. Dersen her türlü tavsiyeye açığım, sana liste yapabilirim. Monitör olacak mı ayrıca belirtin.

Önce o kalın yazdığında ısrar edersen sonradan üzülen sen olursun. Çünkü istediğin özellikler Ryzen'de birleşmiş vaziyette. Çoklu işlemde Ryzen babadır. Dersen her türlü tavsiyeye açığım, sana liste yapabilirim. Monitör olacak mı ayrıca belirtin.
Kalın yazı olayını yeni öğrendim. Çok fazla forum kullanmadıgım ıcın bılıyordum. Ama madem yasak niye kullanıma acık. Neyse AMD den uzak durmaya calısıyorum ama sen illa ryzen coklu ıslemde bır numara dıyorsun bır bıldıgın vardır. Ryzen + NVidia uyumu dıye bir sey varmı bır forumda okumustum. monitör olacak ama ozellıklıden daha cok buyuk olması ısıme yarar.

Kimse sana intel tavsiye etmez şuan. Çünkü Ryzen çok başarılı oldu. Elbette biraz FPS farkı mevcut. Ama hala güncellemeler ile daha da stabil olan Ryzen uzun yıllar aynı soket yapısına da sahip olacak. Listeyi birazdan oluştururum. Haliyle Bayram sabahı. :)

Q1.jpg

Bu sistemi başkası için dizmiştim. Tabi sizede uygundur.
Asus PB287Q 28" 1ms (HDMI+MHL+Display) 4K UHD Led Oyuncu Fiyatı
Monitör olarak bu model olabilir. Ancak ben 2K yüksek HZ tavsiye ediyorum. GTX 1080 tam yeterli değil bence 4K için.
Farkındayım biraz pahalı monitörler.

Kimse sana intel tavsiye etmez şuan. Çünkü Ryzen çok başarılı oldu. Elbette biraz FPS farkı mevcut. Ama hala güncellemeler ile daha da stabil olan Ryzen uzun yıllar aynı soket yapısına da sahip olacak. Listeyi birazdan oluştururum. Haliyle Bayram sabahı. :)

Eki Görüntüle 243947
Bu sistemi başkası için dizmiştim. Tabi sizede uygundur.
Asus PB287Q 28" 1ms (HDMI+MHL+Display) 4K UHD Led Oyuncu Fiyatı
Monitör olarak bu model olabilir. Ancak ben 2K yüksek HZ tavsiye ediyorum. GTX 1080 tam yeterli değil bence 4K için.
Farkındayım biraz pahalı monitörler.
Valla çok sağolasın uğraşmıssın emek vermışsin cogu konuda aydınlattın benı çok teşekkür ederim.

Benimde amd ye karşı ön yargım vardı fazlasıyla senin gibi, fakat uzun araştırmadan ve soruşturmadan sonra RX480 aldım ve asla pişman değilim. Şuanki aklım olsa bir tane daha almak isterdim. İşlemcilerini kullanma fırsatım olmadı ama işlemcilerdede asla pişman etmiyecegine eminim oyüzden için rahat olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı