6000₺ Bilgisayar Toplama

lel

Hectopat
Daha fazla  
upload_2018-1-18_22-29-26.png

Böyle bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. RAM Corsair Vengeance LPX 1x8GB DDR4 2400MHz. Toplam 5800₺ yapıyor. HDD konusunda karar verme aşamasındayım. Bu kasayla gelen PSU iyi midir, sorun çıkarır mı? Sistem hakkında olmaz dediğiniz şeyler var mı, önerileriniz neler?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 277164
Böyle bir bilgisayar toplamayı düşünüyorum. RAM Corsair Vengeance LPX 1x8GB DDR4 2400MHz. Toplam 5800₺ yapıyor. HDD konusunda karar verme aşamasındayım. Bu kasayla gelen PSU iyi midir, sorun çıkarır mı? Sistem hakkında olmaz dediğiniz şeyler var mı, önerileriniz neler?
AMD için yüksek MHZ içeren RAM'leri tercih etmeni öneririm. Ayrıca 8 gb RAM şuan için yeterli olabilir ama birkaç sene sonra 16 gerekebilir bunu da göz önünde bulundur. Bu kasa güzel ama PSU hakkında kötü şeyler de duydum. HDD olarak WD Blue yada Seagate Barracuda alabilirsin.

RAM MHz' sini yüksek almanızı öneririm özellikle Ryzen işlemcilerde. HDD olarak Toshiba P300 1TB 7200RPM seçebilirsiniz. Ryzen kullanmadım ama okuduğum forumların çoğunda MSİ anakart öncelikli değil.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı