6000 liraya kadar tablet bilgisayar önerisi

kaiser soze

Kilopat
Makaleler
3
İyi günler. Masaüstü bilgisayara olan ihtiyacımı azaltmak ve okul işlerinde kullanmak üzere bir tablet almaya karar verdim. Bütçeyi 5000 lira civarında belirledim. Taksit imkanı olursa 6000 liraya kadar çıkabilirim.

Şu ana kadar nadiren de olsa Asus TP200SA modeli 2 si 1 arada denen laptop benzeri cihazı kullanıyordum. Kendisi çok zayıftı ve durduk yere bozuldu. Tamir olsa da kullanmayı düşünmüyorum.

Windows cihazı olması daha çok işime gelirdi ama ortalama güçte laptop için bütçem yok, taşınabilirlik önemli ve Windows yüklenen tabletler çok pahalı. Maple, Mathematica ve MS Office çalıştırmam gerekecek. Bunları bir şekilde Android tablet üzerinde çözüme kavuşturacağım veya başka türlü halledeceğim.

Konunun özüne dönüp, aranan özellikleri sıralıyorum.
  • (Önemli) 10 inç ve üzeri büyüklükte ekran
  • (Önemli) 1920x1080 veya üzerinde çözünürlük
  • (Önemli) Hem ön hem arka kamera olsun. Görüntülü görüşme ve evrak fotoğrafı çekecek kadar olsun yeter.
  • Yazılımı güncel olması tercihimdir.
  • Kendisine ait kalemi olması hoş olur
  • Güvenilir bir marka
  • Oyun amacı yok. Pili sömürecek kadar verimsiz bir işlemci olmasın yeter. En fazla bulmaca tarzı veya basit oyunlar oynanır.
  • Göz yormayan kaliteli panel ek puan verir.
  • 3G, 4G şart değildir ama tercih sebebi olabilir
Bu şartlar altında TCL NXTPAPER 11 modeli hoşuma gitti peşin fiyatına 6 taksitle 6000 liraya alabilirim şu an. Siz ne dersiniz?

Güzel bir tercih olur, 2K da ekranı var o fiyata çok iyi bence.

İyi günler. Masaüstü bilgisayara olan ihtiyacımı azaltmak ve okul işlerinde kullanmak üzere bir tablet almaya karar verdim. Bütçeyi 5000 lira civarında belirledim. Taksit imkanı olursa 6000 liraya kadar çıkabilirim.

Şu ana kadar nadiren de olsa Asus TP200SA modeli 2 si 1 arada denen laptop benzeri cihazı kullanıyordum. Kendisi çok zayıftı ve durduk yere bozuldu. Tamir olsa da kullanmayı düşünmüyorum.

Windows cihazı olması daha çok işime gelirdi ama ortalama güçte laptop için bütçem yok, taşınabilirlik önemli ve Windows yüklenen tabletler çok pahalı. Maple, Mathematica ve MS Office çalıştırmam gerekecek. Bunları bir şekilde Android tablet üzerinde çözüme kavuşturacağım veya başka türlü halledeceğim.

Konunun özüne dönüp, aranan özellikleri sıralıyorum.
  • (Önemli) 10 inç ve üzeri büyüklükte ekran
  • (Önemli) 1920x1080 veya üzerinde çözünürlük
  • (Önemli) Hem ön hem arka kamera olsun. Görüntülü görüşme ve evrak fotoğrafı çekecek kadar olsun yeter.
  • Yazılımı güncel olması tercihimdir.
  • Kendisine ait kalemi olması hoş olur
  • Güvenilir bir marka
  • Oyun amacı yok. Pili sömürecek kadar verimsiz bir işlemci olmasın yeter. En fazla bulmaca tarzı veya basit oyunlar oynanır.
  • Göz yormayan kaliteli panel ek puan verir.
  • 3G, 4G şart değildir ama tercih sebebi olabilir
Bu şartlar altında TCL NXTPAPER 11 modeli hoşuma gitti peşin fiyatına 6 taksitle 6000 liraya alabilirim şu an. Siz ne dersiniz?

Özellikleri ve fiyatı dikkat çekici. Sanırım Google hizmetleri çalışmayacak ve 4G desteği yok. Galiba TCL alacağım. İşlemcisi dandik olsa da daha rahat ettirecek gibi duruyor.

1697378393662.png

1697378408781.png

Özellikleri ve fiyatı dikkat çekici. Sanırım Google hizmetleri çalışmayacak ve 4G desteği yok. Galiba TCL alacağım. İşlemcisi dandik olsa da daha rahat ettirecek gibi duruyor.
Google çalışır ama internet kullanamazsınız, evet. Güzel bir tercih olabilirdi.

Google çalışır ama internet kullanamazsınız, evet. Güzel bir tercih olabilirdi.
Evet, biraz önce bu konuyu araştırıyordum. Sanıyorum ambargo sonrasında Huawei bir çakallık yapıp çatısından ayırmış. SIM kart yuvası ve kalemi olmaması üzücü ama Honor Pad X9'u da değerlendireceğim. Hem marka daha çok güven veriyor hem de daha güçlü ve verimli bir işlemcisi var.

Yarın akşama kadar fırsat bulabilirsem şu üç modeli inceleyip aralarında karar vereceğim;
1) TCL NXTPAPER 11
2) Honor Pad X9
3) Redmi Pad (4GB)

Düzenleme:
İmkanımı zorlayarak son kararımı Redmi Pad 6GB için verdim. N11'in verdiği kupon ve vade farksız 3 taksit imkanı ile 6359 liraya sipariş ettim.

TCL NXTPAPER 11, 3G/4G desteği olup benim bütçemi aşmayanlar arasında içime en çok sinen modeldi. Ancak yerli yabancı çok sayıda incelemeyi okuduktan sonra zayıf ve kasan işlemcisi, yavaş şarj olma şikayeti ve sözde güzel kalem kullanma deneyimine rağmen o meşhur kaleminin Türkiye'de satanın bulunmaması gibi olumsuzluklar yüzünden bu modelden vazgeçtim.

Redmi Pad ise diğer iki modelle kıyaslandığında şu avantajlara sahipti;
- Hem RAM hem de depolama için belirlediğim asgari seviyenin bir gömlek üstünde ve hiçbir zaman eksik hissettirmeyecek.
- Telefonlarda da dikkat ettiğim bir husus olarak depolamanın hangi tür olduğudur. Teyit edemediğim bilgiye göre diğer ikisinde eMMC varken Redmi Pad UFS 2.2 kullanıyor. Bu önemli bir avantaj. Çok sayıda aktif uygulama varken kasmaması için katkı sağlayacak diye düşündüm.
- Telefonlarda uzun yıllardır alışık olduğum ve severek kullandığım MIUI arayüzünün kardeşi diyebileceğimiz tablete göre özelleştirilmiş versiyonu var.
- Kağıt üstünde diğer ikisine göre en güçlü işlemciye sahip. Aynı zamanda verimli sayılır. En azından TCL modelin içinden geçeceği çok belli.

Daha güncel bluetooth sürümü ve belki görüntülü görüşmelerde avantaj sağlayacak olan geniş açılı ön kamere gibi artılar da var ama bunlar pek önemli değil. Önemli olanları yukarıda yazdım. Honor Pad X9 da fiyatına göre kötü sayılmazdı. Onu yine de TCL üzerine tercih edebilirdim. Ancak Redmi Pad daha mantıklı geldi.

Son düzenleme:
Ben de sizin gibi günlerce düşünüp Redmi ve Honor Pad X9 arasında kararsız kaldım, sonunda Hepsi burada 5.900 TL bedelli tableti çok kaliteli, 850 TL bedelli bir kılıf hediyesi ile 6 taksitle sununca Honor Pad X9 tercih ettim. AMOLED ekranı olsa Redmi tercihim olurdu, telefonum da Redmi Note. Seçimimden asla pişman değilim, 5 gündür aralıksız kullanıyorum, filmler ve maçlar izliyorum ve çok memnunum. Sizin de Redmi Pad'dan memnun kalacağınıza eminim. Klavye ve mouse isterseniz haber verin, çok makul fiyata ışıklı klavye ve mouse aldım ve sonuç mükemmel..

Ben de sizin gibi günlerce düşünüp Redmi ve Honor Pad X9 arasında kararsız kaldım, sonunda Hepsi burada 5.900 TL bedelli tableti çok kaliteli, 850 TL bedelli bir kılıf hediyesi ile 6 taksitle sununca Honor Pad X9 tercih ettim. AMOLED ekranı olsa Redmi tercihim olurdu, telefonum da Redmi Note. Seçimimden asla pişman değilim, 5 gündür aralıksız kullanıyorum, filmler ve maçlar izliyorum ve çok memnunum. Sizin de Redmi Pad'dan memnun kalacağınıza eminim. Klavye ve mouse isterseniz haber verin, çok makul fiyata ışıklı klavye ve mouse aldım ve sonuç mükemmel..
Touchpad içeren bluetooth bir klavye düşünüyorum. Ancak tavsiye varsa değerlendirebilirim. Ben de Redmi Pad 6GB olanı ve ayrıca standlı kılıf, ekran filmi ve sıradan bir kalem içeren paketi de aldım. Toplam 6600 liraya mal oldu.

Tecrübeli değilseniz ekran filmini kendiniz takmayın, 3-5 verip bir profesyonele taktırın.

Eğer yan ürünler kaliteli ise ödediğiniz fiyat makul.

Işıklı klavye ve ışıklı mouse n11 de Elektromaxx adlı satıcıdan aldım, n11 kuponları ile gayet makul bir fiyata geldi, ışıklı klavye özellikle gece çok işe yarıyor, mouse ışıklı olmasa da olur ama ışıklı çok cool duruyor..

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı