anilclk55

Hectopat
Öncelikle herkese iyi günler. Başlıkta belirttiğim gibi 6000 liraya monitör dahil olmak üzre kasa toplamak istiyorum. Tabii ki önce iyi bir araştırma yapmak gerek. Buraya da bu sebeple bu konuyu açtım. Henüz hiçbir parçayı kesin olarak seçmedim ya da almadım. İlk başlarda aklım Zotac ya da Manli GTX 1080 leri 2300 liraya bizde hesaplıdan almak vardı.

Sitenin güvenilmez olduğunu fark edince vazgeçtim. Daha sonra manlı ve Zotac'ların kalitesiz olduğunu anladım ve bu modellerden de vazgeçtim. Ucuz etin yahnisi dedikleri bu olsa gerek. Daha sonra kartımı RX Vega 54 serisi olarak düşündüm. Benim istediğim 1080 p 144 Hz bir monitörde akıcı olarak oyun oynamak olduğu için yeterli diye düşünüyordum. Derken bir internet sitesinde bu kasayı gördüm ve gayet ucuz göründü gözüme. Zaten ben toplasam da ancak bu kadar ucuz olabilirdi.
( Battle Bronze [webtekno] GIGABYTE GeForce RTX™ 2060 WINDFORCE OC 6G 16GB DDR4 480GB SSD Gaming Bilgisayar - incehesap.com ). Son olarak burada bir konu açmak istedim. İstediğim şey şu: 1 ms 144 HZ IPS FreeSync 1080P bir monitör ve 1080P'de akıcı bir şekilde bana oyun oynatabilecek birbiriyle tamamen uyumlu ve %100 verimli bir oyun kasası. Bütçem 6000 lira Max. Belki çok şey istiyorum ama 3 sene sonra tekrar bir oyun PC'i almayacağım gelecek oyunları kaldırsın ya da kaldırmasın 7-8 sene kullanacağım PC bu olacak. Benim gibi PC toplamak isteyen diğer arkadaşlara da yardımcı olamasını temenni ediyorum. Konuya katkılarından dolayı şimdiden herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
SSD'yi değiştirip almanı tavsiye ederim zira o SSD kronik sorunlu. O linkini attığın sistem ile monitör için yeterli bir bütçe kalmıyor o yüzden biraz daha düşük bir sistem buldum tabii ki uzun vadede gidecektir.
Monitör fiyatını tam araştırdım denemez.
İkisi gayet de kaliteli sistem oldu. 5870 TL bandında tutuyor. Bu arada QP bilişimden alışverişim oldu çok hızlı ve kaliteli bir markadır. Bundan sonra önerilerimde öncelik olarak QP Bilimişimi tercih edeceğim. Kaliteli parçalar uygun fiyatlı. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Önerin için teşekkürler maalesef Türkiye şartlarında 6 bin gibi bir miktara dahi iyi bir sistem toplamak son yıllarda çok zorlaştı. SSD ile ilgili ADATA mı sıkıntılı bir marka yoksa o 480 gb lik sürüm mü onu tam anlayamadım. Bunun dışında monitör olarak ben şunu beğenmiştim : Rampage Rm-365 27inç 165hz Freesyn Curved Gaming Oyuncu Monitörü - n11.com Ekran kartını rx vega ile değiştirerek önerdiğiniz sistemi alabilir ve 400 tl gibi bir tasarruf sağlayabilirim teşekkürler.
SSD'yi değiştirip almanı tavsiye ederim zira o SSD kronik sorunlu. O linkini attığın sistem ile monitör için yeterli bir bütçe kalmıyor o yüzden biraz daha düşük bir sistem buldum tabii ki uzun vadede gidecektir.
Monitör fiyatını tam araştırdım denemez.
İkisi gayet de kaliteli sistem oldu. 5870 TL bandında tutuyor. Bu arada QP bilişimden alışverişim oldu çok hızlı ve kaliteli bir markadır. Bundan sonra önerilerimde öncelik olarak QP Bilimişimi tercih edeceğim. Kaliteli parçalar uygun fiyatlı. Umarım yardımcı olabilmişimdir.
Yanliz burada sadece saphire var. Saphire modelleri uzun kullanım da iyi performans vereceğini sanmıyorum zotac ya da manlidan çokta farkı yok. Daha iyi bi önerimiz varsa beklerim tesekkur ederim. Zira benim 3 sene sonra tekrar alma şansım yok.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı