6000 MHz RAM seçimi

troken

Picopat
Daha fazla  
6000 MHz RAM'ler arasında en iyisi hangisi sizce?

AMD sistem kullanıyorsanız EXPO profilli bakmanızda fayda var (anakart yapılandırması açılma performansını bile etkiliyor). Ona göre öneri yapmamız daha makul olur. Kullanacağınız işlemci ve anakart nedir?

Teknik olarak en iyisi 2. ürün. Bütçeniz yeterliyse alabilirsiniz, yoksa zorlamaya pek de gerek yok. Bir kaç ayarlama ile yakın performans sergileyecekler büyük ihtimalle.

EXPO süreleri için kaynak gösterilemeyecek yanlış fotoğraf.
Benim şu an sistemimde kullandığım bu. Bu şekilde bir RAM kullanabilirsiniz. EXPO desteği bulunmayan bir RAM taktığımda BIOS'ta bootstart vermesi 2-3 dakika sürüyor. Bu RAM'lerle 20 saniyenin altında çalışıyor. Birçok anakart üreticisinin genel yaşadığı bu olayla uğraşmamak için böyle bir RAM kullanmanızı öneririm.
Hatta bazı anakartların RAM slotlarının üzerinde stickerlar bulunmakta. Anakarta takılan RAM'e göre açılış süresi gibi. Bunların temel sebebi EXPO entegrasyonu.
Örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim şu an sistemimde kullandığım bu. Bu şekilde bir RAM kullanabilirsiniz. EXPO desteği bulunmayan bir RAM taktığımda BIOS'ta bootstart vermesi 2-3 dakika sürüyor. Bu RAM'lerle 20 saniyenin altında çalışıyor. Birçok anakart üreticisinin genel yaşadığı bu olayla uğraşmamak için böyle bir RAM kullanmanızı öneririm.
Hatta bazı anakartların RAM slotlarının üzerinde stickerlar bulunmakta. Anakarta takılan RAM'e göre açılış süresi gibi. Bunların temel sebebi EXPO entegrasyonu.
Örnek:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Yanlış bilgi verme dostum. EXPO entegrasyonu ile alakası yok. Bilgisayar ilk boot olurken JEDEC hızlarında boot oluyor zaten.

Selamlar arkadaşlar bende 7800x3d'e gskill trident z5 neo almayı düşünüyordum.2x16 6000mhz 30CL + expo destekli ram almayı düşünüyorum. Anakart msi x670e tomahawk şuan satın almış bulunuyorum. Expo ile 6000mhz alabilir miyim sizce ? Çünkü 5200mhz tavsiye edilen değer şuan için güncelde bu durum nedir pek bir bilgim yok. @atar1993

Geri
Yukarı