6000 TL 2. el ekran kartı önerisi

İşlemci ve PSU nedir? 2. elde o paraya 6600XT alınabilir.

Kesinlikle değişin, minimum 3600-5500 alın. Hatta CS-Valorant oyuncusuysanız karttan önce işlemci alın.

Daha çok Rainbow LoL ve storyli oyunları oynuyorum. Hard diskim bozulduğu için 3.5 M.2 SSD alıp geri kalanıyla da ekran kartı almak istedim ilerleyen zamanlarda işlemciy de yükseltebilirim tabii ki.

İşlemcim Ryzen 7 1700.
Hasan aslında şu olamaz mı? Sen şuanda kullandığın bilgisayarı ilana koysan örnek veriyorum 8k gibi bir rakama sattığını varsayalım sende de 6k olduğu icin 13k civarına çok daha iyi pc toplayabiliriz. Yani demek istediğim şuanda kullandığın pc biraz eskimiş. onu satarak aslında daha iyi pc kurabiliriz.

Daha çok Rainbow LoL ve storyli oyunları oynuyorum. Hard diskim bozulduğu için 3.5 M.2 SSD alıp geri kalanıyla da ekran kartı almak istedim ilerleyen zamanlarda işlemciy de yükseltebilirim tabii ki.

2. elden 6600XT alın o zaman ileride 5600 alır keyfinize bakarsınız.

İşlemcim ruzen.

PSU da FSP Hyper 700W.

4 bin civarına rx 6600 alabilirsin işlemcin besler o kartı.

Ekran kartını ikinci el alıyorsan, garanti bandı sökülmemiş olsun ve en az 30 dakika furmark testi yap alacağın karta. Bunları karşılamayan satıcılara yönelme.

@HcAN34DOSTum bana kalırsa 7500F ve 3060 Ti al ama yüksek bütçe lazim suanlik A750 yeter İtopya'da 7k.

A750 fazla ısınıyor ve pek stabil olmayan bir ekran kartı diye biliyorum kasamda soğutucak fan yeri daha fazla yok.

Kim söylüyor bunu ya RX6600'den az ısınıyor arkadaşta var boşta 30 fan devri ile 41 derece ETS Ultra grafik 1080p 79 derece.

Hasan aslında şu olamaz mı? Sen şu anda kullandığın bilgisayarı ilana koysan örnek veriyorum 8K gibi bir rakama sattığını varsayalım sende de 6K olduğu icin 13K civarına çok daha iyi PC toplayabiliriz. Yani demek istediğim şu anda kullandığın PC biraz eskimiş. Onu satarak aslında daha iyi PC kurabiliriz.

Aslında mantıklı duruyor ama mekanik olarak bilgisayardan pek anlamıyorum bu yüzden ne nasıl kaça gider bilmiyorum.
MSI 1050 Ti.
Ryzen 7 1700.
FSP 700W.
16 GB RAM.
250GB Samsung SSD.
MSI towahawk B350
DVD kutusu.
Sistemim bu şekilde.

Aslında mantıklı duruyor ama mekanik olarak bilgisayardan pek anlamıyorum bu yüzden ne nasıl kaça gider bilmiyorum.
MSI 1050 Ti.
Ryzen 7 1700.
FSP 700W.
16 GB RAM.
250GB Samsung SSD.
MSI towahawk B350
DVD kutusu.
Sistemim bu şekilde.

Donanımlarınız kaliteli, RAM'ler nedir bu arada? Bu sisteme BIOS güncellemesi ile 5600+6600XT çok yakışır yanına da bütçeye göre kule tipi soğutucu tadından yenmez.

Geri
Yukarı