6000 TL bilgisayar toplama önerisi

Karakoç

Centipat
10 güne kadar bilgisayar toplamayı düşünüyorum. Çok bütçem yok. 6000 TL maksimum. PUBG tarzı oyunlar oynuyorum. Monitör dahil bir sistem önerebilirseniz sevinirim. Kasmadan oynatsın yeter. AMD ekran kartı istemiyorum daha önce kullandım ve hiç iyi deneyim olmadı benim için.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör önerisi veremeyeceğim ama 1300-1400 TL civarına kaliteli 144 Hz oyuncu monitörü bulabilirsin. Şu sistemde ekran kartını MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X yap. Bu değişikliği kesin yap. Fiyat 4331 TL tutuyor. Ondan sonra istersen belleklerini 16 GB yap, istersen depolamayı 480 GB SSD yap veya 1 TB HDD ekle, istersen işlemciyi 2600X yap. İstersen yapma. Bütçeni aşmaz.

Seçim yapılmıyor ne demek anlamadım ama buradaki parçaların aynısını tek tek alabilirsin. Ekran kartın yine MSI GeForce GTX 1660 Super Gaming X olsun. İşlemci aynı işlemci veya Ryzen 5 1600(12 nm) yeni versiyon olsun. İkisi de neredeyse aynı güçteler. İkincisi daha ucuz. Anakartın mutlaka B450 olsun. Eğer hız aşırtma yapmayacaksan hemen hemen hepsi işini görür. Sistemdekini de alabilirsin. Belleklerini (2x8) kit olarak 3200 MHz veya 3000 MHz al. Depolama ne kadar ihtiyaç duyuyorsan ona göre al. Kasa ön tarafı tamamen izgara yapıda hava akışı iyi olan kasalardan ve kaliteli bir güç kaynağı al. Merdiven altı üretim güç kaynaklarına para verme. Tüm sistemi aşağı yukarı zaten bu fiyatlara toplayabilirsin. Düşük kalitede parçalar alırsan fiyat daha da düşer ama önermiyorum.

Attığın sistemi özelleştirme yok. Parçalar değiştirilmiştir. Direkt sepete ekle var. Ekran kartı 1660 süper ile ryzen 5 2600 yapsam işimi görür mü?

Ben bugün bu bilgisayarı ve bu monitörü aldım 6k'nın biraz üstünde ama haberiniz olsun.

Dosya Ekleri

• sadasd.jpg
    sadasd.jpg
    34 KB · Görüntüleme: 183
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı