6000 TL Bütçe ile PC vs konsol

546870

Hectopat
Tamam bu konulardan herkes bıktı ama bu normal bir PC vs konsol konusu değil. Simdi ben oyun oynamak için bir cihaz alacağım ve karar veremedim. İlk olarak konsoldan başlayalım. Konsol tarafında bütçem 5.5-6k arası diyebilirim. Bu fiyatlarda bir PS4, PS3 veya Xbox One S düşünüyorum. Konsoldaki düşüncem şu an için amacımın sadece oyun oynamak olması. Ve sanırsam PS Store'da Steam'den bir tık daha ucuz oyunlar. Ayrica oyunları da 2.el olarak da gayet ucuza denk getirebiliyorum. PC tarafında ise, bütçeyi neredeyse 2'ye katlamam lazım. Ayrica buradaki oyun fiyatlari da bir tık sıkıntılı gibi. Elimde halihazırda bir sistem var onu da belirteyim. Dusuk sistem özelliklerine sahip. Ayrica bir de sorum var. Konsol aldığım takdirde PS4'e veya Xbox One S'e Türkçe yama kurabilir miyim? Buraya kadar okuyan varsa teşekkür ederim. Herkese iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu kadar düşük bütçede kesinlikle konsol öneririm. PS değil de XBOX öneririm çünkü Game Pass gibi bir nimet var.

Tamam bu konulardan herkes bıktı ama bu normal bir PC vs konsol konusu değil. Simdi ben oyun oynamak için bir cihaz alacağım ve karar veremedim. İlk olarak konsoldan başlayalım. Konsol tarafında bütçem 5.5-6k arası diyebilirim. Bu fiyatlarda bir PS4, PS3 veya Xbox One S düşünüyorum. Konsoldaki düşüncem şu an için amacımın sadece oyun oynamak olması. Ve sanırsam PS Store'da Steam'den bir tık daha ucuz oyunlar. Ayrica oyunları da 2.el olarak da gayet ucuza denk getirebiliyorum. PC tarafında ise, bütçeyi neredeyse 2'ye katlamam lazım. Ayrica buradaki oyun fiyatlari da bir tık sıkıntılı gibi. Elimde halihazırda bir sistem var onu da belirteyim. Dusuk sistem özelliklerine sahip. Ayrica bir de sorum var. Konsol aldığım takdirde PS4'e veya Xbox One S'e Türkçe yama kurabilir miyim? Buraya kadar okuyan varsa teşekkür ederim. Herkese iyi sosyaller.

Türkçe yama PlayStation'da kuruluyor Xbox'da var mı net bilmiyorum. Bence elindeki sistem güncelse sadece konsol al ama elindeki sistem eskimeye başlamışsa sistemini satıp bütçene onu ekleyip 2.el güzel bir sistem alabilirsiniz ya da sistemi APU olarak alıp ekran kartını 2.el olarak alabilrsiniz neden 2.el sorusuna gelecek olursakta sıfırı 25000TL olan kartın 2. eli 10000 TL bandına kadar bulunabiliyor. İyi sosyaller.

2. El Series S'ya da PS4 bak. Hikaye oyunlarını daha çok seviyorsan PS4 al. Exc oyunları Xbox'ın çok çok üstünde hatta piyasanın en kaliteli oyununu yapan 2 firmadan biri Sony. PS Plus ile de birçok kaliteli oyuna da ulaşabilirsin. Şu anda Game Pass'den daha iyi. PS Plus'da olmayan oyunları ve yeni çıkan oyunları da ikinci el kutulu alıp sonra satarak 100 TL civarına oynayabilirsin. Bu Xbox'ta da var ama yaygın değil. Pek alıcı ve satıcı yok Xbox tarafında PS'e nazaran. Battlefield CoD, Fifa tarzı oyunları oynuyorsan Series S al o oyunlara desteği daha uzun sürecektir Series S’in.

Konsollarda maalesef Türkçe yama desteği yoktur. Bazı istisnalar mevcut. Örneğin Xbox üzerinde Skyrim ve Fallout oyunlarında mod desteği olduğu için oyun sayfasından yükleyebiliyorsun. Tabi şuan aktif mi bilmiyorum.

Konsol olarak alınabilecek en mantıklı konsol şuan Series S.

Konsola Türkçe yama sanırım kurulamıyormuş.Pc tarafında da fiyatlar yüksek.Peki kırık PS3'e kurabilir miyim? Bilgisi olan var mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı