6000 TL Civarı Bütçe ile Intel Tabanlı Sistem Toplama

Wicker10

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba Technopat Sosyal ailesi. Başlıkta belirttiğim gibi 6000TL civarı bütçem var ya toplama bilgisayar ya Monster Abra A5 v13.4.1 veya İphone X (7500TL ama alırsam yurtdışından olur büyük ihtimal) ya da Türkiye'den direkt iPhone 8 Plus almak. Şu anda İphone 5 ve İpad 4'üm var. Eski bir bilgisayarım var.

Özellikleri:
  • Pentium 4 İşlemci (Stock Fanlı)
  • 3GB RAM DDR2 800Mhz
  • Anakart ECS G31T-M7 -Ekran kartı yok onboard kullanıyorum.

Oynamayı planladığım oyunlar;
  • PUBG
  • GTA5
  • CS:GO
İntel tabanlı bir sistem istiyorum. Minimum İ5 olacak. Bir de ben MSI fanıyım. Anakart ve ekran kartı Msi olursa sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence sadece sistemi çok zorlamayan bu tarz oyunlar oynuyorsan 1050TI kullanabilirsin sisteminde.
1050Ti PUBG için yeterli gelecekse Monster Abra A5 v13.4.1 alabilirim özellikleri iyi derseniz. Ha bide unutmadan sorayım Mosnterlar ısınıyor diyolar doğru mu MSI'a mı yönelmeliyim ama orasıda hem pahalı hemde düşük özellikler sunuyor.

4000 - 4500 TL civarında 1060'lı bir bilgisayar toplayıp kalan parayla da güzel bir telefon alabilirsin. Ama illaki Apple telefon istiyorum diyorsan seçim sana kalmış. Apple'a hiç gerek yol bence :) Başka markaların çok güzel telefonları mevcut :)

Ben Monster Tulpar aldım bir kaç parçasını upgrade ettim 7100 TL'ye denk geldi bana. 1 hafta kullandım tarayıcı kullanırken bile ısınıyor laptop bu ısınır tabi ısınsın problem yok ama şu var klavyeyi kullanamıyorsun sıcaktan. Benim acizane tavsiyem kendine masaüstü güzel bir sistem toplaman uzun yıllar kullanırsın ilerleyen senelerde yapacağın sadece ekran kartı upgrade olur. Telefon olayına gelirsek ben iPhone 7'ye kadar her zaman iPhone kullandım Android çöp olduğu için en son Android 2.0 sürümünü kullanmıştım sonra dedim ki Android ne durumda gittim Oneplus 5 aldım iyi ki de almışım diyorum. iPhone neymiş Apple çöp olmuş şu an. O paralara yazık gerçekten bu saatten sonra iPhone'a para verilmez bu da benim bir fikrim tabi gerisi size kalmış.

Bence sadece sistemi çok zorlamayan bu tarz oyunlar oynuyorsan 1050TI kullanabilirsin sisteminde.
Pubg için iyi bir performans istiyorsanız 1060'ı göze alacaksınız bu fiyata 1070 zar zor sığdırılabilir.

Buyrun şu an çoğu şey indirimde hemen alırsanız kâr edersiniz. Ayrıca RX 570 8 GB modeli var en çok onda indirim var şu an.

Toplam:

6.029,33 TL

Dosya Ekleri

• Screenshot_20180726-115058.png
    Screenshot_20180726-115058.png
    38,1 KB · Görüntüleme: 63
  • Screenshot_20180726-114927.png
    Screenshot_20180726-114927.png
    36,9 KB · Görüntüleme: 68
  • Screenshot_20180726-114920.png
    Screenshot_20180726-114920.png
    37,5 KB · Görüntüleme: 53
  • Screenshot_20180726-114907.png
    Screenshot_20180726-114907.png
    37,6 KB · Görüntüleme: 64
Intel tabanlı istiyorum demiştim ayrıca Intel daha çok FPS veriyor diye duymuştum.

Benim her zaman sıfır laptop alabilecek durumum olmadığı için teknolojinin de çok hızlı geliştiğini varsayarsak ilerde upgrade yapabileceğim bi masaüstü almak daha mantıklı bence de bu yüzden laptop alma fikrini aklımdan attım sağ olun.

İntel tabanlı istiyorum demiştim ayrıca intel daha çok fps veriyor diye duymuştum.
Evet İntel daha çok performans veriyor olabilir oyunlarda ama geleceğe yönelik topluyorsanız Ryzen tercih etmelisiniz. Ayrıca yakın modellerde Ryzen 30 FPS verirken İntel 60 FPS vermiyor. Çekirdek sayıları işlemcilerine göre değişiyor.

2000'e güzel bir telefon alamıyacağım için ben 6000 civarı iyi bi sistem toplasam daha uzun ömürlü olur. Şu anlık iPhone 5 ile idare ederim birkaç sene içinde de para biriktirip güzel bir şey alırım sağ olun.

Intel'de zaten i5 veya i7 6 fiziksel 12 sanal çekirdekli almayı planlıyorum render montaj işiyle uğraşmayacağımdan dolayı çoklu çekirdek performansı pek etkilemiyor beni. Sadece oyun performansı önemli benim için.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı