6000 TL Günlük kullanım için laptop önerisi

Raiton

Decapat
Merhaba arkadaşlar çok sevdiğim bir yakınım günlük kullanım için laptop almaya karar verdi. Pek fazla bilgisi olmadığı için benden bir laptop önermemi rica etti bende sizlerden bilgi almak için konu açıyorum. Aradığımız özellikler:
Öncelikle günlük kullanıma uygun olması ve 4-5 sene kullanılabilir olması.
Çok fazla sesli olmaması.
Dizi, film, video izlerken sıkıntı yaşatmaması.
Yazma programlarında sıkıntı yaşatmaması.
Bunlar dışında bilgisayarda oyun oynamayı düşünmüyor ancak eğer fiyat aralığında mümkünse iyi bir işlemci, 16 GB RAM ve mümkün mertebe iyi bir ekran kartı.
Fiyata uyar ise 240-500 GB SSD'li uymaz ise 1 TB HDD'li.
Ekstra olarak herhangi bir yerden alabiliriz illa şurası olsun diye bir inadımız yok ancak Vatan'dan önermezseniz sevinirim bir de HP marka olmasın bu 2 yerle zamanında bir sıkıntı yaşadık mahkemelik olup para iadesi olmuştu ve bu işlem uzun sürdü bu yüzden bu ikiliden uzak durmak istiyoruz.
Son olarak bütçemiz 6000'e kadar ancak ne kadar az olursa o kadar iyi olur.

Bunu alabilirsin ama dersen benim arkadaşım oyunlara daha çok düşkin bi Masaütü toplarsın çok temiz oyun için ama diyosan oyun için olsun ama taşına bilir olsun onun için de şunu taktim ediyim.

Alabilrisniz.

@Kullanıcı1355 @Ertan Yüce 2nizede önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşım avukat iş için alıyor. Açıkçası oyun oynamayı düşünmüyor ama ileride olurda fikri değişirse sıkıntı yaşamaması için ben böyle konu açtım yani ekran kartını boş ver şunu al çok daha işine gelir dediğiniz bir model varsa önerebilirsiniz kendisi Mac istiyor ama fiyatları malum :D onun dışında bir de 4000-5000 bandında öneride yapabilirseniz hem siz hem de diğer arkadaşlar sevinirim. Bütçeyi en fazla 6000 dedi ama daha düşük olursa işine gelir?

@Kullanıcı1355 @Ertan Yüce 2nizede önerileriniz için teşekkür ederim arkadaşım avukat iş için alıyor. Açıkçası oyun oynamayı düşünmüyor ama ileride olurda fikri değişirse sıkıntı yaşamaması için ben böyle konu açtım yani ekran kartını boş ver şunu al çok daha işine gelir dediğiniz bir model varsa önerebilirsiniz kendisi Mac istiyor ama fiyatları malum :D onun dışında bir de 4000-5000 bandında öneride yapabilirseniz hem siz hem de diğer arkadaşlar sevinirim. Bütçeyi en fazla 6000 dedi ama daha düşük olursa işine gelir?

O zaman buyur dostum alsın ve istediğini yapsın ayriyetten oyun kaldırma kapasitesi var eğer dediğin gibi ileride fikiri değişirse

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim tek tek inceliycez bilgisayarları ekstra önerilerede açığız bu hafta alınıcak yardımlarınız için teşekkürler tekrardan.

Aynı sistemin aynısı ama RX560 olan versiyonu bende var performans olarak memnunum öneririm size uymayan tek yanı eğer oyun oynuyorsan gerçekten sesli çalışan bir makine oda çift fan olmasından dolayı sesinin yanında soğutması çok güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı