6000 TL hazır sistem önerisi

Vatan Bilgisayar'daki modelden bahsediyorsanız oynarsınız ancak kasa ve PSU çok kötü hocam. Frisby'nin everese, Rampage gibi markalardan hiçbir farkı yok.

Bak dürüst olayim ben bu konularda yeni olduğum için PSU'nun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum da anlatabilir misin.

Bak dürüst olayim ben bu konularda yeni olduğum için PSU'nun tam olarak ne olduğunu bilmiyorum da anlatabilir misin.
Tabiki hocam. Power Supply türkçesi Güç Kaynağıdır. Bilgisayarın tüm bileşenlerine fişe taktığınız yerden aldığı elektriği doğru değerlerde iletmesi gereken, bilgisayarın en önemli parçalarındandır.

Frisby, Hadron, Rampage, Gamepower ve benzeri kalitesiz markaların ürettiği güç kaynakları durduk yere patlamaları ve bozulmaları ile meşhurlardır. Böyle talihsiz bir olay yaşarsanız,Allah korusun, olmasını istemediğimiz şeyler yaşayabilirsiniz. En basitinden de bilgisayarınızın parçalarına zarar verir.

Bu yüzden Cooler Master, Corsair, HighPower, Zalman gibi kaliteli markaların güç kaynaklarını önermekteyiz. Aynı zamanda GameGaraj'ın kasasıyla gelen güç kaynağının da kaliteli olduğunu söylemekte fayda var.

Tabii ki hocam. Power Supply türkçesi güç kaynağıdır. Bilgisayarın tüm bileşenlerine fişe taktığınız yerden aldığı elektriği doğru değerlerde iletmesi gereken, bilgisayarın en önemli parçalarındandır. Frisby, Hadron, Rampage, Gamepower ve benzeri kalitesiz markaların ürettiği güç kaynakları durduk yere patlamaları ve bozulmaları ile meşhurlardır. Böyle talihsiz bir olay yaşarsanız, Allah korusun, olmasını istemediğimiz şeyler yaşayabilirsiniz. En basitinden de bilgisayarınızın parçalarına zarar verir. Bu yüzden Cooler Master, Corsair, High Power, Zalman gibi kaliteli markaların güç kaynaklarını önermekteyiz. Aynı zamanda GameGaraj'ın kasasıyla gelen güç kaynağının da kaliteli olduğunu söylemekte fayda var.

Teşekkür ederim dediklerini ve önerdiğin sistemi düşüneceğim hayırlı günler dilerim.

Tabiki hocam. Power Supply türkçesi Güç Kaynağıdır. Bilgisayarın tüm bileşenlerine fişe taktığınız yerden aldığı elektriği doğru değerlerde iletmesi gereken, bilgisayarın en önemli parçalarındandır. Frisby, Hadron, Rampage, Gamepower ve benzeri kalitesiz markaların ürettiği güç kaynakları durduk yere patlamaları ve bozulmaları ile meşhurlardır. Böyle talihsiz bir olay yaşarsanız,Allah korusun, olmasını istemediğimiz şeyler yaşayabilirsiniz. En basitinden de bilgisayarınızın parçalarına zarar verir. Bu yüzden Cooler Master, Corsair, HighPower, Zalman gibi kaliteli markaların güç kaynaklarını önermekteyiz. Aynı zamanda GameGaraj'ın kasasıyla gelen güç kaynağının da kaliteli olduğunu söylemekte fayda var.
Aslında bir PSU boşu boşuna patlamaz. Bazı sebepleri vardır. Mesela tozdan kaynaklı olabilir, voltaj yükselmesi ve benzeri olaylar da gerçekleşir. Sizin dediğiniz dandirik PSU bu etkenlere diğerlerine göre daha az dayanıklı. Örnek vermem gerekirse benim kuzenimin Turbox bilgisayarındaki PSU 6 ay olmadan patladı. Sebebi ise tozdan kaynaklı ancak kaliteli PSU'lar bu derecede tozlara dayanabiliyorlar.

Hocam haklısınız Gamepower ve benzeri markaların PSU ürünleri alınmaz. Aigo orta kalite de diyelim. Aslında Corsair VS550 bile o Aigo PSU'dan daha kaliteli.

Aslında bir PSU boşu boşuna patlamaz. Bazı sebepleri vardır. Mesela tozdan kaynaklı olabilir, voltaj yükselmesi ve benzeri olaylar da gerçekleşir. Sizin dediğiniz dandirik PSU bu etkenlere diğerlerine göre daha az dayanıklı. Örnek vermem gerekirse benim kuzenimin Turbox bilgisayarındaki PSU 6 ay olmadan patladı. Sebebi ise tozdan kaynaklı ancak kaliteli PSU'lar bu derecede tozlara dayanabiliyorlar.

Hocam haklısınız Gamepower ve benzeri markaların PSU ürünleri alınmaz. Aigo orta kalite de diyelim. Aslında Corsair VS550 bile o aigo PSU'dan daha kaliteli.

Teşekkür ederim siz bir sistem önerir miydiniz.

Hocam haklısınız Gamepower ve benzeri markaların PSU ürünleri alınmaz. Aigo orta kalite de diyelim. Aslında Corsair VS550 bile o Aigo PSU'dan daha kaliteli.
Demek istediğim de bu. Yaptıkları PSU'lar güç kaynağı değil bomba oldukları için toza dayanıklılığı, malzeme kalitesi bile söz konusu değil. Alanlar paralarını çöpe atmış oluyor zaten.

Geri
Yukarı