6000 TL Hazır Sistem Önerisi

RX 5500 XT performansı veremeyecek ama işlemcisi de çöp olmayacak. İleride çip krizi düzeldiğinde daha iyi bir ekran kartı takıp şu zamanda RX 5500 XT gibi bir karta o kadar para vermeyecek. 1080P 60 FPS sabit oynatabilecek.

Tabii ki fiyatların düşmesi kesin bir şey değil Türkiye'de yaşıyoruz. Arkadaş bunun da farkında olsun.

Zone 1680'i Ryzen 5 1600 AF B450 16 RAM ile almayı düşünüyorum kararımı dağiştirecek bir APU toplar mısınız maksimumm 7500 TL.

1600 AF bu bütçeli bilgisayara çok kötü olur. B550 ve 16 GB RAM'li sistem toplarım.
Tabii ki fiyatların düşmesi kesin bir şey değil Türkiye'de yaşıyoruz. Arkadaş bunun da farkında olsun.

2017'de aynısı yaşandı. Çok iyi kartlar çok ucuza satıldı. Ekran kartı bolluğu oldu.
Zone 1680'i Ryzen 5 1600 AF B450 16 RAM ile almayı düşünüyorum kararımı dağiştirecek bir APU toplar mısınız maksimumm 7500 TL.

Buyurun taş gibi sistem 6000 TL tuttu.

RGB RAM isterseniz:

Sistem çok ileriye dönük oldu. Çok iyi işlemciler taktırır. İyi ekran kartı taktırır. Hatta ileride işlemci değiştirirseniz diye soğutucu:

Son düzenleme:
Hocam GameGaraj'da bu sistem var. Anakartını daha güzel bir şey seçip almak saçma mı?
Neden saçma olsun bence alınabilir ama böyle de yapabilirsiniz
1623163263928.png

En iyisi yeni konu açın hocam siz daha çok yardım ve öneri alırsınız.

Aynı bütçe ile mi yeni konu açayım?

Pardon başka birisi sandım. En son attığım iyiye benziyor bir bakın ben de bakacağım biraz daha.
Hamza hocamın sistemi çok iyi olmuş bence ona yönelin. Olmadı işlemciyi R5 2600 yapıp yanına GTX 1650 veya 1050 Ti eklenebilir, bir bakın derim.

R5 1600 AF besler mi?

Besler. Eğer hikaye türü oyunlar oynayacaksanız APU sistem sizi bayağı bir üzer. Eğer ağırlıklı olarak FPS türü oyunlar oynayacaksanız APU sistem alabilirsiniz. Şahsen benim önerim 7500TL bütçeye GTA 5 de en düşük ayarlarda 80FPS veren APU sistem alınmaması olur. RX 5500 XT 4 GB RX 570'ten bile güçlü bir kart ki RX 570 Very High ayarlarda 80FPS alıyor GTA 5'te.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı