6000 TL i5 6600K vs i7 6700K Sistem?

Böyle bir sistem alıp kalan paranı cebinde tutup yaza kadar idare edebilirsin. Yazın ihtiyaca göre ekran kartını satar daha kaliteli yeni mimari ekran kartı takabilirsin. Aynı şekilde işlemcide yetmeyeceği vakit 6700K ile değiştirir yanınada orta üst kalite sıvı soğutucu alabilirsin. Kasadan memnun kalmaz yada sıkılırsan hesaplı olduğundan yine değiştirmen kolay olur. Güç kaynağı modüler kablo gizlemede faydalı olacaktır. Yani çok seçenekli bir sistem topladım.

upload_2016-4-25_23-46-9.png

Evet var BIOS'dan kolayca yapıyorsun, yapamadığın zaman önce anakartın kullanım kılavuzunu açarsın, daha sonra burada konu açarsın.

Tabiki var hatta daha fazlası...

Overclockun serin sularına hafiften kapılmaya başlıyor sanırım birileri :)

Anladım, 2400lük ramin 2133'de çalışması pek hoşuma gitmez, kolay bir şekilde yapabilir miyim, emin değilim açıkçası :D

Böyle bir sistem alıp kalan paranı cebinde tutup yaza kadar idare edebilirsin. Yazın ihtiyaca göre ekran kartını satar daha kaliteli yeni mimari ekran kartı takabilirsin. Aynı şekilde işlemcide yetmeyeceği vakit 6700K ile değiştirir yanınada orta üst kalite sıvı soğutucu alabilirsin. Kasadan memnun kalmaz yada sıkılırsan hesaplı olduğundan yine değiştirmen kolay olur. Güç kaynağı modüler kablo gizlemede faydalı olacaktır. Yani çok seçenekli bir sistem topladım.

Eki Görüntüle 156937

Olabilir,tüm bu konuştuklarımızı etraflıca düşünmem gerekiyor,tekrar çabanız için minnettarım.

@CraZyNoMaD Evet Asus iyi soğutmuyor ama neden iyi soğutmuyor bunu beceremiyor mu yoksa kasten mi yapıyor. :D
Asus Strix serisi kartlarında sessizliği ön planda tutar, bu sebep ile ses çıkartmak yerine ısınmasına izin verir. Asus eğer bu ısının sorun teşkil edeceğini düşünseydi, buna asla izin vermezdi. Asus kartları buna göre üretiyor, beceriksizliğinden değil.

Fanların belli bir dereceye kadar çalışmaması yani noise teknolojisi artık en dandik markalarda bile var. Bu rezalet DirectCu iii soğutma performansı için yeterli bahane değil.

@CraZyNoMaD Fanların çalışmamasından bahsetmiyorum ki, fanların hızlı dönmesine müsaade etmek yerine ısının artışına müsaade ederek, gürültüyü en aza indirme.

Boşuna serinin adı STRIX değil. :D

Asus H170 Pro gaming DDR4 2400Mhz RAM Support? burada arkadaş 2133 ' de çalışacak demiş ama bunu ayrıntılı bir şekilde araştırmam gerekecek. Ama mantıken 2133 olması lazım.

Evet ama orda xmp den bahsetmemişler. Sen şu işlemi yapacaksın anakartı alınca

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@CraZyNoMaD Fanların çalışmamasından bahsetmiyorum ki, fanların hızlı dönmesine müsaade etmek yerine ısının artışına müsaade ederek, gürültüyü en aza indirme.

O dediğin olay her markada olan birşey. Asus'a özel bir durum yok ortada umarım durum anlaşılmıştır. Directcu iii şekli güzel baya ihtişamlı fakat ben rakiplerine nazaran daha çok ısınıp ömrünü daha çabuk azaltacak kartı şahsen tercih etmezdim.

Evet ama orda xmp den bahsetmemişler. Sen şu işlemi yapacaksın anakartı alınca

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Anladım ama bu z170'de, bunu h170'de yapabilir miyim, emin değilmi açıkçası, gene de teşekkürler, hayırlı geceler.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı