6000 TL i5 6600K vs i7 6700K Sistem?

Asus ekran kartlarındaki üretim kalitesini göz önünde bulundurmak lazım. Ben sana elbette hak veriyorum için rahat olmuyor. Bu iki videoda sonuç değerlendirmelerini izlersek Asus'un farkını net bir şekilde anlarız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yerli yabancı tanıtım benchmark videolarını yeterince takip ettim. Asus önceki Amd kartlarda da pek tercih edilmiyordu. Bunda rakiplerine oranla yüksek fiyat buna karşılık düşük-benzer performans sunması yeterli bir sebepti. Şimdi 300 serisinde bu nedenlere artı olarak soğutma sıkıntısıda eklendi. Yine de herkesin kendi tercihidir al demem ama illa alacağım diyenede karışmam.

Sapphire al demediğin sürece, bende sana tam anlamıyla karşı çıkmam dostum.

Açıkçası bende ısınmasından hoşlanmasam da sessizliği çok sevdiğim için, her zaman Asus öneriyorum.

Sapphire al demediğin sürece, bende sana tam anlamıyla karşı çıkmam dostum.

Açıkçası bende ısınmasından hoşlanmasam da sessizliği çok sevdiğim için, her zaman Asus öneriyorum.

Öyle bişey yazdın ki şimdi cevap versem sabaha kadar konuyla alakasız devam eder. İyisimi ben susayım.

@CraZyNoMaD Sapphire hakkındaki cümleme kızdıysan, ben o konu hakkında kafa patlatmadım. Recep Baltaş bu konu hakkında epey kafa patlatmış ki, epey de bu konu hakkında makale yazmış. Artık oda yanılıyorsa, diyecek bir şeyim yok!

@CraZyNoMaD Sapphire hakkındaki cümleme kızdıysan, ben o konu hakkında kafa patlatmadım. Recep Baltaş bu konu hakkında epey kafa patlatmış ki, epey de bu konu hakkında makale yazmış. Artık oda yanılıyorsa, diyecek bir şeyim yok!

Şimdi ben bir sistem daha topladım, bütçeyi tam 6000 TL denk getirmek için sapphire r9 390x koydum. Yabancı forumlarda da bayağı araştırdım, sapphire artık eskisi gibi değil, çok tutulan bir kart olduğu belirtiliyor. Hem oc'li, hem rakiplerine göre daha ucuz, hem de nitro soğutmasıyla beraber performansının daha iyi olacağı kanaatindeyim. Zira Amd'nin Evga'sı Sapphire oluyor. Bir ihtimal msi ile değiştirebilirim mağazaya gittiğimde. Neyse sistemi atacağım. Bir eksik gedik varsa sapphire dışında söylerseniz, çok makbule geçer. Ramin 3000 mhz olmasına gerek var mı uzun ömürlülük açısından ve cl 15 olması da ayrı bir konu. Ram konusunda kararsızım. Sistemi paylaşayım, yorumunuzu beklemekteyim.
Ekran Alıntısı.PNG

Şimdi ben bir sistem daha topladım, bütçeyi tam 6000 TL denk getirmek için sapphire r9 390x koydum. Yabancı forumlarda da bayağı araştırdım, sapphire artık eskisi gibi değil, çok tutulan bir kart olduğu belirtiliyor. Hem oc'li, hem rakiplerine göre daha ucuz, hem de nitro soğutmasıyla beraber performansının daha iyi olacağı kanaatindeyim. Zira Amd'nin Evga'sı Sapphire oluyor. Bir ihtimal msi ile değiştirebilirim mağazaya gittiğimde. Neyse sistemi atacağım. Bir eksik gedik varsa sapphire dışında söylerseniz, çok makbule geçer. Ramin 3000 mhz olmasına gerek var mı uzun ömürlülük açısından ve cl 15 olması da ayrı bir konu. Ram konusunda kararsızım. Sistemi paylaşayım, yorumunuzu beklemekteyim.Eki Görüntüle 157065
Aslında hatalar var. Mesela RAM'lere çok para vermişsiniz. Onun yerine daha güzel görünen ve daha kaliteli olan Corsair Ballistix Elite 16GB (2x8GB) 3000MHz XMP CL15 RAM'i Amazon'dan 290TL'ye alabilirsiniz. Aynı zamanda PSU'yu eğer görünüşü de önemsiyorsanız Cooler Master G750M'i Amazon'dan alıp kullanabilirsiniz. Kalan parçalarınız gerçekten çok güzel. Tek şüphe var: Kasayı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz alabilirsiniz ama eğer beğenmediyseniz zorunlu olarak almanıza gerek yok.

Aslında hatalar var. Mesela RAM'lere çok para vermişsiniz. Onun yerine daha güzel görünen ve daha kaliteli olan Corsair Ballistix Elite 16GB (2x8GB) 3000MHz XMP CL15 RAM'i Amazon'dan 290TL'ye alabilirsiniz. Aynı zamanda PSU'yu eğer görünüşü de önemsiyorsanız Cooler Master G750M'i Amazon'dan alıp kullanabilirsiniz. Kalan parçalarınız gerçekten çok güzel. Tek şüphe var: Kasayı beğendiniz mi? Eğer beğendiyseniz alabilirsiniz ama eğer beğenmediyseniz zorunlu olarak almanıza gerek yok.

Kasayı beğendim, güzel. Amazon'dan alma imkanım maalesef yok. PSU zaten çok güzel onu da değiştirmeyeceğim, hoşuma gidiyor. Ramler hakkında hiçbir bilgim yok, uzun ömürlülük açısından, 16gb ram önerebilir misiniz, birde cl15 cl16 olması oyunlara zarar veriyor mu gecikmeleri fazla diye ? 3000 mhz olması gerekli mi bir de ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı