6000 TL laptop önerisi

berk1937

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Super Mario World
Laptop'um bozuldu, yeni laptop arayışındayım. Aslında bu durumda bu fiyatları hak etmediklerini düşünüyorum bilgisayarların ama mecbur almak zorundayım. Öğrenciyim. Yani, oyun da oynayacağım, programlama işleri ile de uğraşacağım, film de izleyeceğim After Effects de kullanacağım. (Bazı şeyler)

Bu bütçeye alabileceğim en iyi bilgisayar nedir?
Uygun varsa 1060'lı laptop da önerebilir misiniz? (duruma göre bütçe artabilir)

İnternetten incelediğim 2 model var; Birisi Monster Abra A5 V13.4, diğeri Dell 7577. Öncelikle Monster'ın tasarımını hiç beğenmedim, aksi yönde Dell'in tasarımını çok beğendim. Ama Dell'de i7-7700HQ varken, Monster'da i7-8750H var ve Dell biraz daha pahalı. Üstelik Monster'ın teknik servisi hakkında çok olumlu yorumlar var. Monster'ın bu modelindeki donanımların tamamı (Wi-Fi, klavye, batarya yüzdesi, ses, bluetooth vs.) Mac OS için uyumlu mudur?

Gönül ister ki 1060'lı laptop alayım, ama 1050Ti'lı modellere göre çok fazla fiyat farkı oluyor. Monster'da XPC diye bir SSD özelleştirmesi var, yaklaşık 2 katı sıralı okuma yazma hızlarında fark ediyor ve 100 TL farkı var, sizce değer mi? Son olarak Monster'ın bu modelinin fan gürültüsü çok şikayet almış.

Yazdıklarıma göre, bütçeye göre veya size göre önerileri bekliyorum, teşekkürler...

Laptop'um bozuldu, yeni laptop arayışındayım. Aslında bu durumda bu fiyatları hak etmediklerini düşünüyorum bilgisayarların ama mecbur almak zorundayım. Öğrenciyim. Yani, oyun da oynayacağım, programlama işleri ile de uğraşacağım, film de izleyeceğim After Effects de kullanacağım. (Bazı şeyler)

İnternetten incelediğim 2 model var; Birisi Monster Abra A5 V13.4, diğeri Dell 7577. Öncelikle Monster'ın tasarımını hiç beğenmedim, aksi yönde Dell'in tasarımını çok beğendim. Ama Dell'de i7-7700HQ varken, Monster'da i7-8750H var ve Dell biraz daha pahalı. Üstelik Monster'ın teknik servisi hakkında çok olumlu yorumlar var. Monster'ın bu modelindeki donanımların tamamı (Wi-Fi, klavye, batarya yüzdesi, ses, bluetooth vs.) Mac OS için uyumlu mudur?

Gönül ister ki 1060'lı laptop alayım, ama 1050Ti'lı modellere göre çok fazla fiyat farkı oluyor. Monster'da XPC diye bir SSD özelleştirmesi var, yaklaşık 2 katı sıralı okuma yazma hızlarında fark ediyor ve 100 TL farkı var, sizce değer mi? Son olarak Monster'ın bu modelinin fan gürültüsü çok şikayet almış.

Yazdıklarıma göre, bütçeye göre veya size göre önerileri bekliyorum, teşekkürler...

Monster al keyfine bak derim. Ama mutlaka rami 16 gb yaptırmalısın.

Monster al arkadaşın dediği gibi aksi takdirde monster'daki performansı bulamassın. Fan gürültüsü içinse o şikayet almış mı bilmiyom almış sa sende soğutucu al kanka

Günaydın arkadaşlar.
Bu fiyata bulabileceğimiz GTX1060'lı laptop yok galiba, Monster Abra A5 V13.4 alacağım gibi duruyor ama, RAM'i 8GB olarak alırım çünkü 8x2 olduğu zaman 600 Lira falan fark oluyor, hiç gerek yok. İleride yetmezse, alıp kendim eklerim.

Dell'in tasarımını da çok beğenmiştim aslında. Keşke i7-8750H olsaydı onda da.

9. nesil i7'leri ve 20xx serisi ekran kartlarını da beklemenin bir anlamı yok gibi. i7-8750H gayet güçlü bir işlemci. Zaten i5-5200U kullanıyordum bozulmadan önce. Karşılaştırmaları da böyle: i5-5200U vs i7-8750H

SSD'yi XPG yapmaya gerek var mı? Çok fazla bir hız artışı oluyor mu?

5800 Lira'ya değer mi bilemiyorum. Mac OS uyumluluğu da önemli benim için, ona da gerekli bölümde bir konu açayım.

Ekleme:
@GCN Hocam merhaba. Monster'ın Abra A5 V13.4 modelinin ekranı FHD IPS 60Hz bir panel. Yalnız size şöyle bir sorum olacak; Bu panel'in tepki süresi "GTG" olarak 30ms diyorlar, bu ne kadar doğrudur? Ve göze hitap eden bir zararı olur mu?

Bir ekleme daha:
Dell Gaming G515 Intel Core i7 8750H 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı
Bu model çok hoşuma gitti. Fiyatların düşmesini bekleyip 1060'lı bir model de alabilirim belki. Şuan fiyatlar çok yüksek geldi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı