6000 TL laptop önerisi

Hocam hp’ye insanlar demediğini bırakmıyor. Siz kefilseniz alırım. Fiyatı vs gayet güzel 16gb ve storage da yeterli buna sonradan 1tb hdd veya ssd taksam garanti kapsamından çıkar mı?
HP Omen kullanıyorum ancak pavilionlar da gayet iyi bir seri özellikle şimdi bir de siyah olanları çıktı muaazzam renk yönünden de ancak yeşilleri de gayet şık ve ciddi.
Hp pavilion serisi omen kadar premim olmasa da gayet iyi. Açıkçası hp firmasının diğer segmentteki veya eski modelleri şu an bizi ilgilendirmiyor . Siz zaten yeni modellerden alacaksınız o yüzden o dediğiniz sıkıntıların birçoğu eski. Kaldı ki asus,monster vs. de bir yığın şikayetle dolu o sebeple bence hp güzel bir tercih olur. Ancak özellikle donanımınızla aynı donanıma sahip olan test videolarını da izleyin tabii ki.
Yerli malını teşvik edelim. Kullanalım kullandırtalım fakat siz Casper ı eleyin.

Serviste çalışan bir arkadaşım söylemişti. En çok gelen markalar Casper ve HP

Acer in şu modeline bir bakın derim. Ekran yenileme hızı 120hz
Acer AN515-54-55BB

Acer'ın o modelinin onlarca sıkıntısı var. İnternette bulabilirsiniz halbuki acer'ın yeni model bir ürünü olmasına rağmen bu sorunlar var.
Yani önerdiğiniz cihazın da çok bir farkı yok.
Ayrıca hp'nin gelen ürünleri hep eski seri marka ismi değil modelden ilerleyelim. Yoksa acer'ı açarsak 20 bin tane sorun konuşuruz.

Şimdi son sorum hp cebimizde. Asus fx505du-163. Bunun hakkında yazılımsal ve donanımsal sorunların olduğu amd ve nvidianın bu bilgisayarda beraber mutlu olmadıkları söyleniyor. Eğer kullanan varsa veya sorun çıkarmaz diyorsanız düşünmeden bunu alacağım 1660ti olmasından mütevellit. Yoksa hp’yi alacağım. Yalnız asus 8 gb olacak 16gb olanına bütçem yetmiyor maalesef sonradan takılınca garanti bozulmuyorsa takarım birkaç ay sonra yok bozuyorsa 8 gb ile ne kadar performans verebilir daha doğrusu takılmadan aynı oyunları hp’ye göre daha yüksek fps ve drop yemeden oynatır mı?

Şimdi son sorum hp cebimizde. Asus fx505du-163. Bunun hakkında yazılımsal ve donanımsal sorunların olduğu amd ve nvidianın bu bilgisayarda beraber mutlu olmadıkları söyleniyor. Eğer kullanan varsa veya sorun çıkarmaz diyorsanız düşünmeden bunu alacağım 1660ti olmasından mütevellit. Yoksa hp’yi alacağım. Yalnız asus 8 gb olacak 16gb olanına bütçem yetmiyor maalesef sonradan takılınca garanti bozulmuyorsa takarım birkaç ay sonra yok bozuyorsa 8 gb ile ne kadar performans verebilir daha doğrusu takılmadan aynı oyunları hp’ye göre daha yüksek fps ve drop yemeden oynatır mı?
asusu arayıp sorarsanız garanti durumunu söylerler firmaya göre değişiyor çünkü .

evet olur . İntelde de oluyor zaten ancak amd ryzen 3.nesiller ram'den alıyor o yüzden ramin zaten tamamı kullanılamıyor ve 8 gb ram zaten yetersiz 16 gb yaparsanız ancak ideal performansa ulaşılır.
Peki hp ve asus arasında kaç fps oynar oyunlarda. Asusa rami taktım diyelim işlemci ve ekran kartı arasında dedikleri gibi sorun olur mu? Sanırım amdnin dahili ekran kartı sıkıntı çıkartıyormuş bu yüzden sistem beklenende düşük performans veriyormuş.

Peki hp ve asus arasında kaç fps oynar oyunlarda. Asusa rami taktım diyelim işlemci ve ekran kartı arasında dedikleri gibi sorun olur mu? Sanırım amdnin dahili ekran kartı sıkıntı çıkartıyormuş bu yüzden sistem beklenende düşük performans veriyormuş.
Valla tam araştırmadım onu ne söylesem yalan olur ancak birçok sorun olduğu kullanıcı dönütlerinden aşikar.Yani sonuç olarak düşük fiyatlar değil ne olursa olsun bu fiyatlar. Bence aşırı olmamalı ancak çok pişman olanlar da var. Ben kendim alırken amd'yi elediğim için hiç bakmadım hep inteli araştırdım diyebilirim belki kullanan dostlar yardımcı olurlar.

Valla tam araştırmadım onu ne söylesem yalan olur ancak birçok sorun olduğu kullanıcı dönütlerinden aşikar.Yani sonuç olarak düşük fiyatlar değil ne olursa olsun bu fiyatlar. Bence aşırı olmamalı ancak çok pişman olanlar da var. Ben kendim alırken amd'yi elediğim için hiç bakmadım hep inteli araştırdım diyebilirim belki kullanan dostlar yardımcı olurlar.
Tamam çok teşekkür ederim. Kullanan arkadaşlar yorum yapabilir mi çok arada kaldım.

Bunlara göz atabilirsin. Yabancılarda hiç Ryzen 5 3550 + 1660TI ikilisi bulamadım. Ryzen 7'li olanı ekledim. Ryzen 7 Ryzen 5'den daha iyi bir işlemci bu arada.(Fakat ikiside i5 9300H dan güçsüz)

FX505DU Ryzen 7 3750H + GTX 1660TI

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

HP Pavilion 15 i5 9300H + GTX 1650

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ayrıca Ryzen 5 3550H + 1660TI ikilisi %13'lük bir darboğaz yapıyormuş. İnternetten bottleneck calculator yazarak bakabilirsin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı