6000 TL mühendislik programları için sistem tavsiyesi

xzbit06

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhabalar, Ansys ve Abaqus gibi çoklu çekirdek performansı isteyen programlar için kullanacağım. Oyunlarla pek işim yok. Aklımdaki işlemci Ryzen 7 2700X 8 çekirdek olmasından dolayı. Benim için çekirdek sayısı çok önemli. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Hocam mühendislikte ekran kartı mı daha lazım oluyor işlemci mi? Yoksa eşit mi?
Hocam programına göre değişiyor şöyle ki, çok parçalı bir montaj yapacaksanız özellikle ram ve ekran kartı gerekiyor. Benim kullandığım programlar sonlu elemanlar analiz programları ve problemin çözüm süresi çekirdek sayısı arttıkça düşüyor.
Hocam alacak mısınız?
Hocam cuma gününü bekliyorum indirime bakmak için, sistem güzel elinize sağlık.
Hocam RAM'i değiştirebilirsiniz. CL 17 biraz fazla 3000MHz için. Ayrıca RAM'i 2X alın.
Evet, ram en az 16 gb olmalı onu 2x yapıcam.

Machine Learning için kullanacaksanız CUDA çekirdeğinin fazla olması iyi oluyor ekran kartınızda. Bu yüzden NVIDIA kullanmanızı öneririm. Mühendisliğe göre de değişir tabii fakat Python, C++ benzeri kodlamalarda da kötü olmadığını düşünüyorum

Machine Learning için kullanacaksanız CUDA çekirdeğinin fazla olması iyi oluyor ekran kartınızda. Bu yüzden NVIDIA kullanmanızı öneririm. Mühendisliğe göre de değişir tabii fakat Python, C++ benzeri kodlamalarda da kötü olmadığını düşünüyorum
Yok hocam, ben sonlu elemanlar programları için bir sistem bakıyorum.

Geri
Yukarı