6000 TL oyun ve yayın odaklı sistem toplama

Anakart AM4 olacak yine değişen bir şey yok. BIOS güncellemesi gelir uyumlu olur. Tabii toptan almak daha mantıklı, ucuzlayan ürünler olabilir. Elbette tam tersi de olabilir.
Çok kararsız kaldım,Ancak heybetli bir bütçem şuan olmadığı için i5 bir sistem mi kursam veya sizin dediğiniz gibi ryzen 7 bir sistem. daha sonra 2xxx ve ekran kartları piyasaya oturduğunda upgrade edebilirim.

Dediğim gibi, sadece oyun oynayacaksanız işlemciyi ona göre seçiceksiniz. Düşünün acele karar vermeyin. Karşılaştırma videolarını izleyin.

Pantheon'u dinleyin. İ5 8600K daha iyi bir seçim olur.
Zaten sizi dinliyorum ve güveniyorum fikirlerinize, hiçbir sorun yok o konuda. :)
izlediğim videolar sonucu bende i5 8600k sistemde karar kıldım sayılır bana güzel bir sistem önerebilir misiniz ?
6000 TL çok kasmanıza gerek yok, parça bakarken 7 'ye kadar zorlayabilirim, mümkün mertebe ama çokta zorlamayalım. :LOL:

Tamam sorun değil. Güçlü ve uzun vade sunan bir işlemci. Ancak yeni seri işlemcileri beklemeniz iyi olur.
Şimdi kafamda şu var, Ryzen yapıcaksak Yeni serileri beklemeliyim. Olur da beklemez isem i5 8600k'lı bir sistem yaparım sanıyorum. Bana her ihtimale karşı bir i5 tavsiyesi yaparsanız. Ay sonuna kadar bekleyip duruma göre birine yönelebilirim şimdiden ikinize de çok teşekkür ederim ilgilendiğiniz için.

Son düzenleme:
i5 8600K 1152TL
Z370 Aorus Gaming 3 700TL
TeamGroup RGB 3000MHz 16GB RAM 845TL
Toshiba P300 1TB 200TL
Samsung 960 Evo 250GB SSD 575TL
Phanteks P400S 320TL
FSP Hydro 300TL
Inno3D GTX 1070 X2 2370TL
H100i V2 550TL
7010TL.

Soğutma olarak gidip 400TL'ye de bir şeyler ekleyebilirdim ancak güvenemedim, ayrıca 150TL için değmez. Bence siz yine Ryzen 1700 veya 2700 düşünün. :) Bu cepte kalsın ne olur ne olmaz.
2700'ler geldiğinde, sizlerden sistem önerisi istemediysem, bilin ki i5 bu sistemi kurmuşumdur. Çok Teşekkür ederim ikinizede .. :LOL:

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı