6000 TL PC Önerisi

Daha fazla  
Meslek
Otomotiv sektörü
Herkese selam. Elimde 6000 TL var ve hazır sistem almak istiyorum. Montaj, render ile uğraşacağım. Bunun için güçlü bir PC istiyorum. Ne önerirsiniz?

Sadece render/montaj için mi yoksa arada oyun oynayacak mısınız?
Render için şunu önerebilirim.
Kısa özet:
Ryzen 5 3600 bulunuyor.
RX 5600 XT bulunuyor (RTX 2060 ile aynı performans veren kart)
16 GB RAM bulunuyor.
İşlemci render için yeterlidir. Daha yüksek performansa ihtiyacınız varsa, ekran kartını düşürüp ryzen 7'ye yükseltebilirsin.
Fiyatı: 5.899,00 TL

Son düzenleme:
Kısa özet:
Ryzen 5 3600 bulunuyor.
16 GB RAM bulunuyor.
İşlemci render için yeterlidir. Daha yüksek performansa ihtiyacınız varsa, ekran kartını düşürüp ryzen 7'ye yükseltebilirsin.
Fiyatı: 5.899,00 TL
Lütfen bu kasayı almayın elinizde kalır!

Kısa özet:
Ryzen 5 3600 bulunuyor.
16 GB RAM bulunuyor.
İşlemci render için yeterlidir. Daha yüksek performansa ihtiyacınız varsa, ekran kartını düşürüp Ryzen 7'ye yükseltebilirsin.
Fiyatı: 5.899, 00 TL.

Sadece render değil oyun da oynayacağım yani en yüksek oyunları falan.

PSU'dan şikayet edenler için şu bilgisayarı öneriyorum
Bununda bi kötü yanını bulursunuz ama yinede atayım ben.
@🔰MUSA KANLAR 🔰

Az daha verip R5 3600 alın daha performanslı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Oyun için 3500X, %35 daha fazla render performansı için 3600 alması daha iyi olur tabii ki.

SSD'yi değiştirip alın veya HDD ekleyin. 3300X, 3500X'ten render olarak ve tek çekirdek olarak daha üstün bir işlemci.

Tam tersi olmasın ?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bana video atıp durmayın hepsini izledim ben zaten. Demek istediğimi anlatamadım kusura bakmayın. 3500X oyun için alınabilir r5 3600 render ve oyun için alınabilir demek istedim. Yani r5 3500x, r5 3600'den daha iyi performans veriyor demedim. R5 3500X render için değilde oyun odaklı olduğu için 3500x oyun için yazdım. Yoksa r5 3600'den her iki konudada geride kalıyor. (Oyun ve render tarafında) Önemli olan fiyat işte. Umarım anlayabilmişsinizdir.

Geri
Yukarı