6000 TL sadece kasa tavsiyesi

Ekran Kartıda : EVGA GTX1080 FOUNDERS EDITION GDDR5X 8GB 256Bit DX12 Nvidia GeForce Ekran Kartı ekran kartında evga seçmek daha mantıklı çünkü evga ile nvdia anlaşmalı
ad.GIF
ads.GIF
ad.GIF

kasaya fazla önem vermedim isterseniz siz kasayı farklı ve ucuz alabilirsiniz

İstersen de kasaya fazladan fanda alabilirsin
Hocam bu ram 4x8 şeklinde 32 gb ediyor degil mi şu anda yolda yürüyorum. Algılayamadim tam :)

İleriyi düşünmek lazım. :)
:) Teskkurler siz de uğraşmışsınız..Ancak ram vs. olarak beni tatmin etmedi.

Amazondan alışveriş yapsam acaba nasıl olur ? Bilgisi olan var mı? internette birsuru rivayet var konuyla ilgili bu yuzden de cekincelerim var.

Eki Görüntüle 169262

Bu sistemi GTX 1080 ile takviye ettiğin taktirde tam bir performans canavarına dönüşecektir. Amazon konusunda alışveriş yapacaksan şu rehberi incelemeni tavsiye ederim: TR'NİN EN BÜYÜK AMAZON REHBERİ, DEV ÜRÜN PAYLAŞIMI
Hocam benim kafamdaki soru işaretleri aslında anakart ile ilgili. asus z170 Extreme viii takıp gtx1070 yapsam ekran kartı benim için acaba daha mı mantıklı olur. Hoş gerçi ben makinayı sadece oyun amaçlı kullanacağım aslında ikisi de bana fazla, ancak paramda varken mümkün olduğunca yüksek performans son teknoloji ürün almak ve uzun soluklu kullanmak istiyorum.

Hocam benim kafamdaki soru işaretleri aslında anakart ile ilgili. asus z170 Extreme viii takıp gtx1070 yapsam ekran kartı benim için acaba daha mı mantıklı olur. Hoş gerçi ben makinayı sadece oyun amaçlı kullanacağım aslında ikisi de bana fazla, ancak paramda varken mümkün olduğunca yüksek performans son teknoloji ürün almak ve uzun soluklu kullanmak istiyorum.

Kardeşim madem bütçen var ve 6000 tl ve üzerine 1080'li bir sistem dizmek istiyorsun, diğer bileşenleri de iyi almak icap eder. Ben size çok güzel bir sistem dizicem, sinerjiden almanızı öneriyorum ucuzluk ve kalite açısından. Monitör olarak ise 2k 144hz almanız şart, yoksa tam verim alamazsınız. 1080p 144hz aldığınızda kart %50 sini kullandığı için 144hzyi göremeyeceksiniz.

Herşeyi 8000 tl civarına denk getirirseniz çok güzel bir sistem olur monitör dahil. Biraz daha para biriktirmenizi öneririm eğer bütçede sıkıntı varsa. Founders yerine msi asus da bekleyebilirsin ama çok fark etmez. Founders güzel ocleniyor.

Gtx 1070 kullanıcısı olarak sizi doğru bir şekilde yönlendireceğim bu konuda sıkıntınız olmasın. 1080p kesinlikle önermiyorum. Bf 4'te kart %50 sini kullanarak 70 fps alıyor.

Paranı anakart yerine ekran kartına yatırmanı tavsiye ederim illa daha kaliteli bir anakart arıyorsan msi z170 gaming m7 al ama bence gereksiz. Bu sisteme koyduğum anakart overclock ihtiyacını gayet güzel giderecektir.

Sistem olarak bunu öneriyorum, bu fiyata bu performansı veren sistem zor alınır. Kasada sıvı soğutmayla beraber toplam 5 fan olacak gayet güzel ve performanslı bir sistem. Bu sisteme gtx 1080 ekleyip monitör olarak da 2k 144hz aldığınız vakit oyunlara doyum olmaz.
sistem.PNG

Bütçe varken anakarttan falan kısmaya gerek yok, eğer bütçe yoksa 200 300 tl daha kısıp asus z170 pro gaming alın. Ama sistem bu şekilde çok iyi. Bu sistemin tek ihtiyacı adam gibi 2k 144hz monitör. Asusun monitörleri iyidir.

Monitör olarak alabileceklerinizden en iyisi budur : ASUS 27" PG279Q 4ms 165Hz 2K HDMI+DP G-Sync IPS Gaming Monitör

Eğer yırtılmaları çok takmıyorsanız gsync boşverin, fast sync kullanırsınız. Bütçeniz üsttekine yetmiyorsa ASUS 27" MG278Q 1ms 144Hz 2K HDMI+DP FreeSync Gaming Monitör bunu alın.

Monitör illaki halledilir, şimdilik idareten bir şeyde kullanabilirsiniz. Fakat 1000 tl fazla vermek istemiyorsanız, 1 ay daha bekleyin piyasa otursun, 2 tane rx 480 alıp cf yapın, gtx 1080'e yaklaşan hatta onu geçen performans almanız mümkün hemde 1000 TL ucuza. O 1000 TL'yi monitöre eklersiniz.

Ama size tavsiyem, bu önerdiğim sistemde parça değiştirmeyin. Değiştirebilecekleriniz ssd, hdd ve anakartı bir model düşük almak olabilir, ranger ya da gaming pro. Geri kalanı gayet iyi ve olması gerektiği gibi.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı