6000 TL sistem için i3-10100F beklenir mi?

BekirAksoy2

Hectopat
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi GTX1660 Super'li bir sistem toplayacağım yakın zamanda fakat yeni duyurulan i3-10100F biraz kafamı karıştırdı tam bir F/P işlemcisi olacak gibi sizce beklemek doğru mudur karar veremedim. Eğer uygun değilse R5 3600 veya i5 10400F tercih edeceğim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Pek kısmadan i5 10400F-1660Super alınabiliyor zaten. Kısacağınız tek şey depolama olabilir. Onu da ilerde alabilirsiniz diye düşünüyorum. R5 3600 alırsanız biraz kısmanız gerekebilir malum 2000' e dayandı fiyatı.

Galiba en mantıklısı dediğiniz gibi 10400F alıp yolumuza bakmak olacak. Peki 10100F'nin çıkması fiyatları etkiler mi? Eğer etkilerse çıkana kadar parayı dolar yapıp kenarda tutacağım.

İ3 10100F kartı besleyecektir. 10400F veya 3600 almanıza gerek yok. Hele oyun için hiç yok. 4C/8T gayet iyi. İ5 10400F ve R5 3600 RTX 2000 serisinin hakkı.

Galiba en mantıklısı dediğiniz gibi 10400F alıp yolumuza bakmak olacak. Peki 10100F'nin çıkması fiyatları etkiler mi? Eğer etkilerse çıkana kadar parayı dolar yapıp kenarda tutacağım.
Şu an bulunduğumuz süreçte yeni çıkan ürünlerin mevcut fiyatları düşüreceğini hiç sanmıyorum. Ama Dolar' a çevirerek şansınızı deneyebilirsiniz.

i3 10100F kartı besleyecektir. 10400F veya 3600 almanıza gerek yok. Hele oyun için hiç yok. 4C/8T gayet iyi. i5 10400F ve R5 3600 RTX 2000 serisinin hakkı.

Hocam besleyeceğinden şüphem yok sadece merak ettiğim geleceğe dönük olarak mantıklı bir işlemci mi orasını kestiremedim ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim.
Şu an bulunduğumuz süreçte yeni çıkan ürünlerin mevcut fiyatları düşüreceğini hiç sanmıyorum. Ama Dolar'a çevirerek şansınızı deneyebilirsiniz.

O zaman beklemenin bir manası yok gibi görünüyor. Sistemsiz boş bekleyene kadar kur yükselmeden almak daha mantıklı galiba.

Hocam besleyeceğinden şüphem yok sadece merak ettiğim geleceğe dönük olarak mantıklı bir işlemci mi orasını kestiremedim ayrıca yardımlarınız için teşekkür ederim.

O zaman beklemenin bir manası yok gibi görünüyor. Sistemsiz boş bekleyene kadar kur yükselmeden almak daha mantıklı galiba.
Tabii ki geleceğe dönük. Neden olmasın ? Çoklu çekirdek performansı fazlasıyla iyi. Tek çekirdek performansıda çok iyi zaten. İntel olduğu için zaten geleceğe dönük olamaz çünkü soket ömrü çok kısa. Eğer bütçeniz yetiyorsa zaten İ5 veya R5 serisi almalısınız yoksa boşuna zorlamayın bütçenizi.

Geri
Yukarı