6000 TL sistem önerileri

Bütçe
6000

JuWeNeL

Decapat
Herkese merhaba arkadaşlar. Benim sorum şu. Elimde R5 3600X işlemcim ve RX 580 ekran kartım var. Kalan parçaları toparladım ama sizinde fikirlerinizi merak ediyorum. Kafama takılan sorun istediğim anakart ve istediğim RAM sizce sorun yaratır mı? şimdiden teşekkürler.

CPU : AMD Ryzen 5 3600X 3.8 - 4.4 GHz AM4
ANAKART : MSI MPG X570 GAMING PLUS AM4 DDR4 M 2 USB 3 1 ATX
RAM : XPG Spectrix D60G 16 GB (2x8GB) 3200MHz DDR4 CL16
SSD : Adata XPG SSD 256GB Spectrix S40 RGB PCIe Gen3x4 M2 2280 AS40G-256GT-C
GPU : MSI RX580 Armor 8G OC 8 GB GDDR5 256Bit AMD Radeon DX12

Son düzenleyen: Moderatör:
Bellekleriniz sorun yaratmaz. İsterseniz 3600 MHz düşünebilirsiniz. O anakart şu an için fazla duruyor. Eğer yakın zamanda işlemci değiştirme niyetiniz yoksa daha uygun bir fiyata B450 anakart alın ve artan bütçeyle daha yüksek kapasiteli depolama diski alın.

Bellekleriniz sorun yaratmaz. İsterseniz 3600 MHz düşünebilirsiniz. O anakart şu an için fazla duruyor. Eğer yakın zamanda işlemci değiştirme niyetiniz yoksa daha uygun bir fiyata B450 anakart alın ve artan bütçeyle daha yüksek kapasiteli depolama diski alın.
Anladım bu fikri düşünüp tekrar bi araştırmaya koyulayım o zman. B450 ileriye dönük bi anakart düşündüğüm için x570 demiştim ama onuda araştırmaya baslıyorum hemen.

Anladım bu fikri düşünüp tekrar bir araştırmaya koyulayım o zman. B450 ileriye dönük bir anakart düşündüğüm için X570 demiştim ama onu da araştırmaya baslıyorum hemen.

AMD kanadinda B450 anakartlarin su anda ileriye donuk bir sıkıntı cikaracklarini zannetmiyorum. Zaten kendimde ASUS TUF B450 PRO GAMING kullanıyorum ve memnunum.

Ryzen 9 işlemci alacaksanız o anakartı almayın. VRM soğutması yetersiz. Asus TUF Gaming X570 PLUS Wi-Fi veya Gigabyte Aorus Elite tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı