6000 TL sistem önerisi

Bütçe
6000TL

Quboy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Yaklaşık 6000 TL civarına oyun kasası yapmak istiyorum. Baştan belirtmeliyim ki benim için görüntünün hiçbir önemi yok. Parçalarda kesinlikle fiyat ve performans önceliğimdir.
Şu anda düşündüğüm parçalar ve güncel fiyatları aşağıdadır.
İşlemci: Ryzen 5 3600 1677TL.
Anakart: MSI B450M-A PRO Max 565TL.
Ekran kartı: Gigabyte 1660 Super Gaming 2500TL.
RAM: 2x8GB G.Skill Ripjaws 3600MHz 600TL.
PSU: Cooler Master 650W 80+ 545TL.
SSD: Elimde var.
Kasa: 300TL civarı uygun bir kasa.
Hepsini topladığımda 6200TL civarı yapıyor.
Sizce bu kasa iyi mi? Herhangi bir değişiklik yapmalı mıyım? Tüm önerilerinize açığım. İleri de olası parça yükseltmeleri için anakartım yeterli midir?
Teşekkürler.

Son düzenleme:
Ekran kartını bununla değiştir kalan parayı da kasaya ekle iyi bir kasa al. 300 TL'ye nasıl bir kasa alacaksın?
ekran kartı için 1660 super gaming modelinde 3 tane fan var. sizin önerdiğiniz 2 fanlı modelde ısınma sorunları yaşar mıyım?

Kasa ve PSU olarak bunu: Corsair Spec-delta Rgb Cc-9020121 Mid-tower Atx Gaming Kasa 550w | Trendyol

Anakart olarak da bunu alın: Gigabyte B450M S2H AMD B450 DDR4 M.2 mATX Anakart incehesap.com

Onun dışında sistem gayet iyi olmuş, güle güle kullanın :)
önerdiğiniz kasadaki PSU da 80+ gibi verimlilik belirten bir ifade göremedim. bunun önemli olduğunu söylemişlerdi.

bu ekran kartıyla benim seçtiğim arasında ne gibi farklar var? bu anakart beni birkaç sene sonrasında idare edebilir mi?

Diğerine göre biraz daha fazla ısınır ama bütçe yoksa bunu alıp kasayı yükselt bütçe varsa hem 3 fanlı al hem de kasayı yükselt.
peki kasa konusunda önerebileceğiniz en uygun model hangisi? Dediğim gibi görünüşe kesinlikle önem vermiyorum. Kasa içindeki parçaların düzgün bir şekilde yerleşmesi, kasa içindeki hava akışı düzgün olsun benim için yeterli.

peki kasa konusunda önerebileceğiniz en uygun model hangisi? Dediğim gibi görünüşe kesinlikle önem vermiyorum. Kasa içindeki parçaların düzgün bir şekilde yerleşmesi, kasa içindeki hava akışı düzgün olsun benim için yeterli.
Kasa ve güç kaynağı ayrı ayrı olacaksa kasa bu olabilir birleşik alsam da olur diyorsanız arkadaşın attığı Spec delta güzeldir.

@Quboy
Hayır hocam önerdiğim kasadaki PSU 80+ sertifikalı. Ayrıca gayet iyi bir PSU. İncelemek isterseniz: Corsair Builder VS550 CP-9020171-EU 550W Power Supply Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Anakart konusuna gelirsek de seçtiğiniz anakartın 4 pinlik CPU güç girişi var, benim önerdiğimde 8. Ek olarak sizin seçtiğiniz anakartta pasif soğutma yok, benim önerdiğimde var.

Kasa ve güç kaynağı ayrı ayrı olacaksa kasa bu olabilir birleşik alsam da olur diyorsanız arkadaşın attığı Spec delta güzeldir.
Spec delta kasayı beğendim. Anakart olarak da önerdiğiniz parçayı kullanmayı düşünüyorum. Amd ryzen 5 3600 içindeki stok soğutucu beni üzer mi? 3600x almak sizce daha mantıklı mı? Yani 300-500TL verip sistemi daha da iyi hale getirebileceksem bunu yapmak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı