6000 TL Sistem Tavsiyesi

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Arkadaşlar merhaba, 6000TL sistem tavsiyesi hazırladım sizler için. Bu sistemi DA'nın 5400TL rehberine alternatif olarak hazırladım. O sisteme göre avantajları çok az daha güçlü işlemci, daha iyi ve RGB soğutucu, 4 RAM slotlu ve Mosfet soğutuculu anakart, NVme SSD, modüler, daha iyi Tier'li ve daha verimli PSU, en önemlisi saf güç olarak çeşitli testlere göre 2080S'den sadece %3 daha güçsüz olan RX5700XT. Bu sistem sizin tüm günlük işlerinizi görecek, 1080P 75FPS oyun oynatacak, orta seviye iş ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Kasayı ihtiyacınızıa göre seçebilirsiniz; OC yapacaksanız Zalman N3, RGB ve temperli cam istiyorsanız Sharkoon TG4 RGB, malzeme kalitesi önceliğinizse Sharkoon Pure Steel, hem iyi soğutmalı hem de küçük bir kasa arıyorsanız da Aerocool QS240 TG+RGB Fan alabilirsiniz.

Screenshot_20191026-195910_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20191026-195638_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20191026-195831_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20191026-195538_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20191026-200010_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20191026-200133_Samsung Internet.jpg
Screenshot_20191026-200355_Samsung Internet.jpg

Son izlediğim testlerde RX 5700 XT, RTX 2070 Super'in genellikle gerisinde kalıyordu. Bi' yanlışlık olmasın. Kart olarak güzel kart ona lafım yok.

Son izlediğim testlerde RX 5700 XT, RTX 2070 Super'in genellikle gerisinde kalıyordu. Bi' yanlışlık olmasın. Kart olarak güzel kart ona lafım yok.
Saf gücü kastetmiştim. Zamanla sürücü güncellemeleriyle 2080S'i yakalar 5700XT. Daha önce Vega 64 ve RX580'lerde de öyle olmuştu.
Kartın tek sıkıntısı referans tasarım olması ancak özel tasarımlarla arasında 500TL fark var, değeceğini düşünmüyorum.

O kadar olmaz. Sistem iyi. Alabilirsiniz. 2080S yakalayamaz brnim görüşüm bu yanda.
Saf güçte yakalıyor. Oyun performansıyla kart değerlendirmemeliyiz, önemli olan saf gücü. Çünkü oyunlarda optimizasyon da işin içine giriyor. Ayrıca 5700XT'nin RIS avantajı da var.
Arkadaşlar söylemeyi unutmuşum, Zalman N3'ün dikey ekran kartı desteği var. PCI-E X16 uzatma kablosuyla (tavsiyem korumalı kablo almanız) bu özelliği kullanabilirsiniz.

Kartın tek sıkıntısı referans tasarım olması ancak özel tasarımlarla arasında 500TL fark var, değeceğini düşünmüyorum.
Bence değer sıcaklıklar iyi değildi çünkü. Özel soğutmalı modellerinin fiyatının bu durumda olmasını hala piyasaya tam giriş yapamamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Stok alakalı sıkıntılar olabileceğini TechPowerup'ta bir makalede okumuştum. Asıl sıkıntı insanların kartlardan memnun kalmaması biraz daha bekleyeceğim tam önermek için. Ben fazla sorun etmem ama herkesde benim gibi düşünmüyor. PCPartpicker sistem önerilerine hala RX 5700 serisi kartları koymuyor. Onun yerine RX 5700 XT ile aynı fiyatta olan RTX 2060 Super koyuyor.

Bence değer sıcaklıklar iyi değildi çünkü. Özel soğutmalı modellerinin fiyatının bu durumda olmasını hala piyasaya tam giriş yapamamasından kaynaklandığını düşünüyorum. Stok alakalı sıkıntılar olabileceğini TechPowerup'ta bir makalede okumuştum. Asıl sıkıntı insanların kartlardan memnun kalmaması biraz daha bekleyeceğim tam önermek için. Ben fazla sorun etmem ama herkesde benim gibi düşünmüyor. PCPartpicker sistem önerilerine hala RX 5700 serisi kartları koymuyor. Onun yerine RX 5700 XT ile aynı fiyatta olan RTX 2060 Super koyuyor.
Bu kart düz 2060 ile aynı fiyatta. Gidip de çok daha güçsüz olan 2060 almak bence hiç mantıklı değil. Bu arada fark 500TL değil 600TL imiş, o da Pulse modeli (referans ile aynı PCB'yi kullanıyor).

Zaten 2080S alan adam saf güç için değil kaliteli oyun keyfi yaşamak ve oynamak için alır 2080S gibi kartları. Saf güç arıyorsan ucuz olanı alırsın ama oyun performansı arıyorsan kesinlikle 2080S değerlerini geçemez.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı