6000 TL Sistem tavsiyesi

''Either a 240 MM or 280 MM radiator can be installed, and I measured 2-3/8 inches (roughly 60 MM) between the top deck and the edge of the motherboard. This isn’t a huge amount of room, but it should accommodate one of the many thinner radiator options along with 25 MM thick fans ''

İncelemenin birinde böyle yazıyor. Yani yalan söylememişlerse sığıyor. Senin radyatörün 280mm.

:)
:)
Öncelikle Render sistemi alacaksanız SSD'ler mutlaka RAID olsun. Yani 2 tane 128 GB SSD alın ve bunları RAID yaparak hızı 2'ye katlayın. Bellekleri CL9 olan modelinden seçin.
Anakart olarak Asus'u, monitör olarak P2815Q alabilirsiniz. Gerisi gayet iyi :)

Şöyle bir şey buldum hocam. 240mm radyatörler için yer mevcut. Büyük ihtimalle sığacak.

Eki Görüntüle 7859
Hocam sistemi topladık fakat söyle bir sıkıntı oluştu:
  • dell u2713h monitor
  • Cooler Master Storm Stryker Big Tower kasa
  • Intel core i7 4930
  • asus geforce gtx78ti
  • asrock x79 extreme6
  • samsung ssd evo 250 gb
  • seagate desktop 3tb 7200rpm
  • cooler master nepton 280L
Guc kaynagi olarakta corsair RM SERIES RM 750w. ( umuyorum ki yeterli olur )
RAM olarak 16GB (4x4GB) G.Skill RipjawsZ DDR3-2133 CL9 (9-11-10-28) alacaktik fakat stokta yok. Anakart icin buna es deger uyumlu RAM bulamadim onu arastiriyorum . Anakarti degistirsem bir dert ram bulamasam ayri bir dert sizce suan nasil sistem ve ram olarak Bei Cyberport kaufen Sie Computer, Notebooks, Fernseher, Apple, Handys & Digitalkameras den uyumli bir ram bir önerisi sunabilir misiniz?

?
Öncelikle Render sistemi alacaksanız SSD'ler mutlaka RAID olsun. Yani 2 tane 128 GB SSD alın ve bunları RAID yaparak hızı 2'ye katlayın. Bellekleri CL9 olan modelinden seçin.
Anakart olarak Asus'u, monitör olarak P2815Q alabilirsiniz. Gerisi gayet iyi :)

Kurduğun sistem gayet güzel olmuş fakat SSD'yi 120GB x2 olarak seçmelisin. Samsung SSD'yi PRO olarak alma, EVO'dan hiçbir fark yok.

Ben gayet beğendim sistemi fakat RAM'lari 2x8GB olarak alman daha uygun olur.

Son düzenleyen: Moderatör:
Güç kaynağı yetecektir. RAM olarak da 2 adet bu modelden alın:

8GB (2x4GB) G.Skill Ripjaws-X DDR3-1600 CL9 (9-9-9-24) RAM DIMM Kit
Teşekür ederim Yardımınız için birde Öncelikle Render sistemi alacaksanız SSD'ler mutlaka RAID olsun. Ve 2x120 alın demiştiniz ve raid yapmak istiyorum fakat 250 250 raid yapma imkanım var ve daha sonra bir 250 daha alacağım. Umarım bu şekilde de uygun olur fakat bu ssd ve hdd konusunda sorularım var.

Genel tabu samsung evo dan ziyade pro almam kanisinda siz de ayni mi düşünüyorsunuz 250 gb evo 110 euro, 256 gb pro 140 Euro. Hdd olarakta seagate 2 tb 7200 rpm 75 euro 3 Tb 7200 rpm 90 euro fakat seagate daha önce kullandığım için sağlamlığı konusunda pek bir bilgim yok bu konularda bilginiz varsa aydınlatır misiniz ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı