6000 TL sistem toplama

İşlemci:

Anakart:

RAM 2x8:

SSD:

Ekran Kartı:

Kasa:

PSU:

10400F Z490 anakart olmadan 3000 MHz'de çalıştıramaz.

RX 5600XT için 3500X yeterli oluyor mu? Sanki 3600 ister gibi.

Yeni kartların çıkmasıyla eski kartlar ne kadar düşer sizce?

Pek bir fiyat değişikliği olacağı sanmıyorum NVIDIA'nın yeni kartları çıkınca eski kartlar düşmedi. Ve 3500X yeterli olur. RX 5600XT daha mantıklı bir tercih olacaktır.

10400F Z490 anakart olmadan 3000 MHz'de çalıştıramaz.
Bu bütçede Z490 anakart koyabilir misin?

Herhalde bende biliyorum frekans sınırını, 3000 MHz altı RAM varsa buyur öner. Zaten fiyat olarak yakınlar neden eski ürün önereyim ki?

Bu bütçede Z490 anakart koyabilir misin?

Herhalde bende biliyorum frekans sınırını, 3000 MHz altı RAM varsa buyur öner. Zaten fiyat olarak yakınlar neden eski ürün önereyim ki?

Zaten başlı başına 10400F hata ileriye dönük bir işlemci değil.
@Setsuna Yuki Komik di mi ahaha .

Zaten başlı başına 10400F hata ileriye dönük bir işlemci değil.
@Setsuna Yuki Komik değil mi ahaha.

Değil mi bu bütçeye o overpriced işlemciyi koyalım? Daha çok hata olsun. 😉

Konu sahibine ben alternatifleri sundum, 10400F olmazsa daha düşük iyi bir alternatifi var.

@AtaBugra
3500X gibi bir çöpe 1350TL sayan birisi için iddialı sözler. :)

Ayrıca ileriye dönük ve o fiyata alınabilecek en iyi işlemci. LGA1200 soketi 11. nesil Intel işlemcileri destekleyecek deniyor, büyük ihtimalle öyle olacak.

Ayrıca 2666MHz ile 3000MHz arasındaki farkı algılayabiliyorsan gerçekten helal olsun. :)

@Setsuna Yuki'nin attığı sistem güzel, onu alabilirsiniz.

@AtaBugra
3500X gibi bir çöpe 1350TL sayan birisi için iddialı sözler. :)

Ayrıca ileriye dönük ve o fiyata alınabilecek en iyi işlemci. LGA1200 soketi 11. nesil Intel işlemcileri destekleyecek deniyor, büyük ihtimalle öyle olacak.

Ayrıca 2666MHz ile 3000MHz arasındaki farkı algılayabiliyorsan gerçekten helal olsun. :)

@Setsuna Yuki'nin attığı sistem güzel, onu alabilirsiniz.

İnternetten testlerine bakarak siz de algılayabilirsiniz ve ayrıca 10400F yeni nesil Intel işlemciler çıktığında yeniden ölü soket diye tabir ettiğimiz duruma düşecek haberiniz olsun ;) .

Geri
Yukarı