6000 TL sistem toplama

Bütçe
6000 TL

billie98

Hectopat
Yer
Başkent
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba.

Arada bir kendimi aşan, aklımı karıştıran konuları siz değerli forum üyelerine soruyorum ve hep yeterli tatmin edici cevaplar alıyorum. Vaktinizi çaldığım için affola.

Konu başlıktan da belli olduğu gibi sistem toplama, bütçe belli ve kesinlikle en üst limitim. Biliyorum artık piyasa 6K fiyatlar için bile gayet pahalı ama 1080p orta-üst ayarlarda 45-60 FPS alabileceğim ve uzun yıllar işimi görecek aynı zamanda yükseltme yapılabilecek bis sistem toplama fikrindeyim. Acaba nasıl bir şey toplanır bu bütçeyle. Ben kafamdakini yazayım fikir açısından.

B450M anakart.

16 GB 3000MHz CL16 RAM.

Ryzen 5 2600 veya muadil işlemci.

550W 80+ PSU.

Dış kasa elimde mevcut bir de ekran kartı asla aklımda şekillenmedi.

Kafamdakiler böyle, şimdiden teşekkürler :)

Son düzenleyen: Moderatör:
2600 işlemci oyun işlemcisi değil. İlla AMD olacaksa 3500X ama mantıklı olan 10400F ve ona uygun anakart.
Ekran kartını dışarıdan almaya kalkarsan çok pahalı tutabilir tavsiyem hazır sistem bakman yönünde.
Ya da bu parçaları alıp idarelik bir ekran kartı da alabilirsin 2. el RX 550 - GT 1030 gibi.

Arkadaşlar merhaba.

Arada bir kendimi aşan, aklımı karıştıran konuları siz değerli forum üyelerine soruyorum ve hep yeterli tatmin edici cevaplar alıyorum. Vaktinizi çaldığım için affola.

Konu başlıktan da belli olduğu gibi sistem toplama, bütçe belli ve kesinlikle en üst limitim. Biliyorum artık piyasa 6K fiyatlar için bile gayet pahalı ama 1080p orta-üst ayarlarda 45-60 FPS alabileceğim ve uzun yıllar işimi görecek aynı zamanda yükseltme yapılabilecek bis sistem toplama fikrindeyim. Acaba nasıl bir şey toplanır bu bütçeyle. Ben kafamdakini yazayım fikir açısından.

B450M anakart.

16 GB 3000MHz CL16 RAM.

Ryzen 5 2600 veya muadil işlemci.

550W 80+ PSU.

Dış kasa elimde mevcut bir de ekran kartı asla aklımda şekillenmedi.

Kafamdakiler böyle, şimdiden teşekkürler :)

Bu dönemde APU toplanır size önerim daha sonra RX 560 veya daha güçlü bir ekran kartı takmanız zaten bu APU'ların gücü RX550 neredeyse aynı ve GT1030'dan daha güçlü.

Hocam elinizdeki kasayı satıp 8 GB daha RAM alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı