6000 TL'lik Oyun Bilgisayarı Tavsiyeleri

poı.png

Neredeyse herkes konunun dışına çıkmış ben size sistem toplayın demedim. Güzel mi kötü mü olmuş diye sordum sistemi değiştirmeye hiç niyetim yok. Ya konuya dönün yada mesaj yazmayın !

Senin dışında sistem topladıysak 6000 tl ye r9 390x in düşük kaldığını sırf monitöre 1 milyar verilip r9 390x almanın mantıklı olmadığını düşündüğümüz içindir. 5500 tl ye bile adam 980 ti koyabiliyor r9 390x,i5 6600k lı bir sistem 4000-4500 civarına geliyor 6 milyara değmez . Bu yüzden sana ek sistem öneriyoruz . Sistemin iyi ama çok iyi değil.

Senin dışında sistem topladıysak 6000 tl ye r9 390x in düşük kaldığını sırf monitöre 1 milyar verilip r9 390x almanın mantıklı olmadığını düşündüğümüz içindir. 5500 tl ye bile adam 980 ti koyabiliyor r9 390x,i5 6600k lı bir sistem 4000-4500 civarına geliyor 6 milyara değmez . Bu yüzden sana ek sistem öneriyoruz . Sistemin iyi ama çok iyi değil.
Kasa için bütçem 4500 TL monitör ve çevre birimleri için 1500 TL monitör 1300 klavye mouse set 200 TL oldu mu kardeşim ?

Kasa için bütçem 4500 TL monitör ve çevre birimleri için 1500 TL monitör 1300 klavye mouse set 200 TL oldu mu kardeşim ?

Senin yazdığın sistemden daha iyisi varken monitöre verdiğin o para gereksiz adamlar sana diyor ki monitörü azcık kıs çünkü 1080p alıyorsun gerek yok o kadar masraf yapmana, ekran kartını yükselt daha ileriye dönük olsun daha güçlü olsun iyi olur anladın mı?

@Manyyak

Topladığın sistemde SSD çok gereksiz olmuş onun yerine Samsung veya Kingston 250GB alınabilir.
Overclock edilmeyen bir işlemci için overclock destekleyen bir anakart koymuşsun, bence sadece oyun için alacaksa i7 gereksiz i5 6600k veya 6600 alımabilir, anakart H serisine düşürebilir. O fiyata gayet rahat GTX 980TI konulabilir, sen R9 390X tercih etmişsin bir de Sapphire koymuşsun bence Asus veya MSI alınabilir. 1080P'de iki ekran kartı arasındaki fark minimum 20 FPS..

r9 390x koymamın sebebi birinci sisteme, sistemi satın alacak arkadaş o ekran kartını seçmiş, ayrıca i7 6700k yerine 6700 koyma sebebim ise tamamen yanlışlık :D dalgınlığıma gelmiş :D Ekleme: SSD gereksiz derken ? HDD koymadım onun yerine HDD boyutunda SSD koydum. Daha iyi olduğunu düşünüyorum ama yanlışsam bunun sebebini belirtirsen çok güzel olur bilgilenmiş oluruz.

Senin yazdığın sistemden daha iyisi varken monitöre verdiğin o para gereksiz adamlar sana diyor ki monitörü azcık kıs çünkü 1080p alıyorsun gerek yok o kadar masraf yapmana, ekran kartını yükselt daha ileriye dönük olsun daha güçlü olsun iyi olur anladın mı?

r9 390x koymamın sebebi birinci sisteme, sistemi satın alacak arkadaş o ekran kartını seçmiş, ayrıca i7 6700k yerine 6700 koyma sebebim ise tamamen yanlışlık :D dalgınlığıma gelmiş :D Ekleme: SSD gereksiz derken ? HDD koymadım onun yerine HDD boyutunda SSD koydum. Daha iyi olduğunu düşünüyorum ama yanlışsam bunun sebebini belirtirsen çok güzel olur bilgilenmiş oluruz.

Bana kalırsa SSD'ye o kadar para vermenin anlamı yok.

Kardeş sıkıntılısın galiba. 6000 tl bütçen var sana sistem öneriyoruz bana 4500 kasa diyorsun. Onu belirtseydin başlıkta o zaman 17 yaşında gelip sana burada tavsiye veren kişilerine atarlanacağına gidip lys çalış çünkü ihtiyacın var mesela cümlede anlam gibi. Başlıkta 6000 tl lik sistem tavsiyeleri mi yazıyor yoksa 4500 + 1500 e dizilen sistem için fikirleriniz mi?? 6000 tl lik sisteme r9 390x mı takılır?? Benim önerdiğim 2k monitör ve ekra kartı da hbm li 980 ti nin rakibi. Ne kart alırsan al umrumda bile değil. Gelip bir de oldu mu?? gibi atarlı cevaplar verme. Zaten cm storm devastator kiti varken bloody seti düşünerek belli ettin baya.Bloody mouse kullandın mı acaba?? Ben kendim A6 kullandım ve kullananlarla da görüştüm. Sistemin 10 üzeri 7 normalde ama 6000 tl lik bütçe için 10 üzeri 5.5. 4500 tl ye ben r9 fury içeren kasa topluyorum ve DARK SIVI SOĞUTMA koymuyorum. Her türlü çok iyi bir sistem değil.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı