6000 TL'ye anakart önerisi

Bütçe
6000
hocam selamlar.
uzun süredir bende sistem toplamadım yeni ddr5e geçeceğim. özellikle white setup olmasını istiyorum.

Asrock A620M Pro RS anakartı almayı düşünüyorum.​

işlemci; Ryzen 5 7600X (sıvı soğutma 360mm)
Ekran kartı: Gigabyte vision 3070.
Anakart: ASRock A620M Pro RS Wi-Fi
RAM: Patriot Viper Elite RGB 32 GB 2*16 6000 MHz.
M.2: Kingston 512 GB 3500/3500
PSU: Thernaltake 750W +80

sizce uyumlu bir sistem mi? yalnızca pubg steam oynuyorum.
cevaplarsanız çok sevinirim. iyi forumlar.
Hocam selam, ben sistemi topladım. Size önerim soğutması olan ve CPU güç limiti olmayan bir b650 anakart almanız yönünde eğer wifi şart değilse, birde güç kaynağını bence 850w yapın ileride yeni çıkan bir ekran kartı ve işlemci takmak isterseniz boşuna bir daha masrafa girmeyin. Birde sivi soğutmanız varsa 7600x almayın, 7500F alıp OC yaparak ayni performansa sahip olabilirsiniz. Amazon'da şuan 7500F 6000 TL ve ben oradan aldım. Birde aldığınız ram'de expo var mi yok mu ona bakin, benim almış olduğum team t-crate expert 6000 Mhz ram'de var ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Son olarak sahibinden üzerinde param güvende ile fabrika etiketi üzerinde olan 6800 XT ekran kartları 9500-11000 TL arası satılıyor, eğer rt takıntınız yoksa boyle yapmanız bütçe için daha iyi.

Hocam selam, ben sistemi topladım. Size önerim soğutması olan ve CPU güç limiti olmayan bir b650 anakart almanız yönünde eğer wifi şart değilse, birde güç kaynağını bence 850w yapın ileride yeni çıkan bir ekran kartı ve işlemci takmak isterseniz boşuna bir daha masrafa girmeyin. Birde sivi soğutmanız varsa 7600x almayın, 7500F alıp OC yaparak ayni performansa sahip olabilirsiniz. Amazon'da şuan 7500F 6000 TL ve ben oradan aldım. Birde aldığınız ram'de expo var mi yok mu ona bakin, benim almış olduğum team t-crate expert 6000 Mhz ram'de var ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor. Son olarak sahibinden üzerinde param güvende ile fabrika etiketi üzerinde olan 6800 XT ekran kartları 9500-11000 TL arası satılıyor, eğer rt takıntınız yoksa boyle yapmanız bütçe için daha iyi.
detaylı yanıtınız için çok teşekkür ederim.
işlemciyi 7600x 2. el aldım 1,5 yıl garantili. 5500 tl ye, 360mm sıvı soğutma kullanacağım.
ekran kartını görüntüsü için aldım. rtx 3070, 9500 tl. bende f/p olarak amd kullanıyordum ama white setup için vision modeli çok hoş duruyor.
ramleride yine facebook grubunda buldum sıfır kullanılmamış 4000. tl onlarda. ama expo olup olmadığını bilmiyorum. bu anakarta uyumuyla mı alakalı?
yalnızca anakart konusunda tereddütüm var.
Bu anakart nasıl ;

işlemciyi 7600x 2. el aldım 1,5 yıl garantili. 5500 tl ye, 360mm sıvı soğutma kullanacağım.
ekran kartını görüntüsü için aldım. rtx 3070, 9500 tl. bende f/p olarak amd kullanıyordum ama white setup için vision modeli çok hoş duruyor.
ramleride yine facebook grubunda buldum sıfır kullanılmamış 4000. tl onlarda. ama expo olup olmadığını bilmiyorum. bu anakarta uyumuyla mı alakalı?
Bu anakart nasıl ;

Parça fiyatları çok iyi, güle güle kullanın. Anakart konusunda ise kesin bir şey diyemem fakat yeterli duruyor. Redditte, ryzen 7000 ve 9000 serisini adam akıllı sorunsuz kullanabilecek giriş seviyesi bir anakart için b650m ds3h önermişler. Ayni sekil benim bu açtığım konuda ki arkadaşlarda ds3h önerdi, eğer bütçeniz varsa vatanbilgisayar üzerinden gigabyte ds3h alabilirsiniz. Expo ise ram overclock oluyor, ayni intel de ki xmp profili gibi.

A620'lerin çoğu çöp. Adam gibi VRM, mosfet ve M.2 soğutucusu sunan model bulamazsın hani çıplak bir A620'ye 4K vermektense 6K'ya B650M Gaming Plus almak çok daha f/p bir seçenek.
Keşke şu yorumunu hazır sistemler kategorisinde hazır sistem alacak insanlara yorum atan arkadaşlarda okusa da öğrense falan. 40-50k verenlere bu şekilde önerenleri gördüğüm için bu kadar sitem ediyorum. Hala konu içinde B650 bile olsa MSI P modelini atan var neyse 🤣

Bu anakart nasıl ;

ASUS PRIME B650M-K hakkında yorum yapamayacağım ama Asrock A620M Pro RS için @sSombrero 'nun yorumuna katılıyorum. MOS HS olarak da PRIME B650M-K dan daha iyi diye biliyorum. Şahsen ben kendime B650 anakart alırken iki seçenek arasında kalmıştım biri ASRock'un üst modellerinden idi. Hatta A620M Pro RS için:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

B650 serisinin içinde de çöp anakartlar da var bilgin olsun. @Deno0101 attığım video 7950x ile yapılan video ama yine de BIOS'dan bazı ayarlamalar yapılmış onları da ek olarak gösteriyor. Yapılan test anakart için seni tatmin eder umarım. Anakartın 170 TDP'ye kadar beslemesi mevcut.

1713598735676.png

7800x3D'yi rahatlıkla besler diye düşünüyorum.

Ama benim tabii ki de gönlüm almışken ek olarak uğraştırmayacak kaliteli mobo almaktan yana.

Edit: Sistemi topladığını sonradan gördüm neyse bu da burada kalsın belki başkasına yardımcı olur.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı