6000 TL'ye ASUS TUF 1660 Super sistem için işlemci yükseltme önerisi

sinOpro1

Hectopat
Daha fazla  
Sistemim:
ASUS TUF 1660 Super.
ASUS B450 Dragon.
2x8 XPG RAM.
SanDisk NVMe M.2 SSD.
Corsair Carbide Spec Delta
AMD Ryzen 5 3500.
Sistemi yükseltme amacım:
Profesyonel olarak Valorant oynuyorum fakat artık R5 3500 idare edememeye başladı 200 150 FPS arası aliyorum. Ekran kartını yeterli buluyorum ve Valorant'ta (bazen yayında yapacağım)+300 FPS almak istiyorum. En azından 250FPS altına düşmeyeceğim bır sistem istiyorum ne önerirsiniz?

yükseltme yapacaksınız ddr5'e yatırım yapmanızda fayda var.
Hocam bütçemi çok aşıyor sadece işlemci degil ki hem ram hem anakart hem işlemci.

Ryzen 5600 ile işlemci soğutucusu al fazla fazla yeter. Kemiksiz 400+ FPS verir.
Hocam soğutucusuz 5600x alsam 3500un stok sogutucusunu kullansam daha iyi mi olur ?

Hocam soğutucusuz 5600x alsam 3500un stok sogutucusunu kullansam daha iyi mi olur ?

Hayır çünkü soğutucusuz 5600X sıcaklıktan ötürü frekans kısıp 5600'den kötü performans verecek.

Birebir aynı işlemciler bunlar, 5600'e soğutucu takıp BIOS'tan 200Mhz ekle oldu sana 5600X, hem de daha düşük sıcaklıkta.

Hayır çünkü soğutucusuz 5600X sıcaklıktan ötürü frekans kısıp 5600'den kötü performans verecek.

Birebir aynı işlemciler bunlar, 5600'e soğutucu takıp BIOS'tan 200Mhz ekle oldu sana 5600X, hem de daha düşük sıcaklıkta.
Soğutucu olarak ne önerirsiniz almışken sıvı soğutucu alayım öneriniz var mı ?

Hocam bütçemi çok aşıyor sadece işlemci degil ki hem ram hem anakart hem işlemci.

Fazla ısınır. Muhtemelen frekans da kısar. Sıcaklıktan dolayı düzgün performans alamazsınız. 5600 alıp yanına bir de soğutucu almak daha iyi.

Sıvı soğutmaya gerek yok. Thermalright assasin King yeter.

Sıvı soğutucu gereksiz. Bu fazlasıyla yeter, ileride AM5 sokete geçtiğinde bile kulanırsın.

Yeni konular

Geri
Yukarı