6000 TL'ye kadar laptop için 24" monitör önerisi

Bütçe
6000

nrenn

Zeptopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,

Laptop kullanırken farkında olmadan boynumu çok eğdiğim ve de laptop ekranından tam anlamıyla memnun kalmadığım için harici monitör kullanmaya başlamak istiyorum.

Aslında benim için ideal boy 22.4" (önceki laptopımla aynı piksel yoğunluğu - 1366x768 15.6") ama en az 120Hz olması için sanırım 23.8" modellere bakmak lazım.

Laptop modelim: HP Omen 17-AN0xx
Ekran 17.3" IPS LED, 60Hz, 1080p

Öncelikli kullanım alanı olarak dijital resim yapıyorum (JS kod ile resim çiziyorum). Bu sebeple, ekran parlaklık, kontrast, renk kapsama/kalitesi vs. önemli. Bunun yanında oyun da oynuyorum. FPS pek oynamıyorum, genelde Diablo gibi ARPG ve Tomb Raider gibi aksiyon oyunları oynarım. Ve son olarak film izlerim.

Monitörde aradığım özellikler, düz ekran (eğri değil), 1080p, en az 120Hz, arkaya doğru biraz eğilebilmeli, renk kapsama-görüntü kalitesi iyi olmalı. Hem burada hem diğer sitelerde yaptığım araştırmalar sonucu aşağıdaki olası seçenekler listesi oluştu:

MSI G2412
ASUS TUF VG249Q1A
Gigabyte G24F 2
ViewSonic VX2428J
LG 24GN65R-B
AOC 24G2SP
AOC 24G4X
Lenovo Legion R25i-30 67B7GACBTK

Belirttiğim kriterlere göre bu modellerden ya da başka önerebileceğiniz bir model var mı?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
MSI G241 kullanıyorum, G2412'nin alt modeli. Renk kalitesi güzel, VA panelleri gördüğümde renkler soluk ve kontrast düşük gibi gözüküyor. Farkettiğim tek kötü özelliği enerji verimliliği düşük, verimliliği E sınıfında.

Merhaba arkadaşlar,

Laptop kullanırken farkında olmadan boynumu çok eğdiğim ve de laptop ekranından tam anlamıyla memnun kalmadığım için harici monitör kullanmaya başlamak istiyorum.

Aslında benim için ideal boy 22.4" (önceki laptopımla aynı piksel yoğunluğu - 1366x768 15.6") ama en az 120Hz olması için sanırım 23.8" modellere bakmak lazım.

Laptop modelim: HP Omen 17-AN0xx
Ekran 17.3" IPS LED, 60Hz, 1080p.

Öncelikli kullanım alanı olarak dijital resim yapıyorum (JS kod ile resim çiziyorum). Bu sebeple, ekran parlaklık, kontrast, renk kapsama/kalitesi vs. önemli. Bunun yanında oyun da oynuyorum. FPS pek oynamıyorum, genelde Diablo gibi arpg ve Tomb Raider gibi aksiyon oyunları oynarım. Ve son olarak film izlerim.

Monitörde aradığım özellikler, düz ekran (eğri değil), 1080p, en az 120Hz, arkaya doğru biraz eğilebilmeli, renk kapsama-görüntü kalitesi iyi olmalı. Hem burada hem diğer sitelerde yaptığım araştırmalar sonucu aşağıdaki olası seçenekler listesi oluştu:

MSI G2412.
ASUS TUF VG249Q1A.
Gigabyte G24F 2
ViewSonic VX2428j.
LG 24GN65R-B
AOC 24G2sp.
AOC 24G4X.
Lenovo Legion R25i-30 67b7gacbtk.

Belirttiğim kriterlere göre bu modellerden ya da başka önerebileceğiniz bir model var mı?

Teşekkürler.

R25i 30 bence en mantıklısı.

R25i 30 bence en mantıklısı.
Teşekkürler. Bu modelde titreme (flicker) olduğu yönünde yazı ve videolara denk geldim, sanırım eleyeceğim.

MSI G241 kullanıyorum, G2412'nin alt modeli. Renk kalitesi güzel, VA panelleri gördüğümde renkler soluk ve kontrast düşük gibi gözüküyor. Farkettiğim tek kötü özelliği enerji verimliliği düşük, verimliliği E sınıfında.
Öneri için teşekkürler, bu model aklımda. Seçenek çok olunca ve modelleri bire bir görmeden karar vermek zorlaşıyor.

Teşekkürler. Bu modelde titreme (flicker) olduğu yönünde yazı ve videolara denk geldim, sanırım eleyeceğim.

Öneri için teşekkürler, bu model aklımda. Seçenek çok olunca ve modelleri bire bir görmeden karar vermek zorlaşıyor.

Hocam olsa da kronik olduğunu sanmıyorum 2 arkadaşımda da aynı monitör var alalı çok uzun süre olmadı ama ikisinde de sorun yok içiniz rahat etmeyecekse siz bilirsiniz yine de.

Hocam olsa da kronik olduğunu sanmıyorum 2 arkadaşımda da aynı monitör var alalı çok uzun süre olmadı ama ikisinde de sorun yok içiniz rahat etmeyecekse siz bilirsiniz yine de.
Birden fazla kaynakta bahsedildiği için, bir de titreme (flicker) herkesin fark etmeyeceği bir şey olabildiği için, riske giremem. Düşük FPS, titreme, ekran yırtılması (screen tearing) vb. şeylere karşı gözlerim çok hassas, o açıdan. Teşekkürler, yine de.

Geri
Yukarı