6000 TL'ye Kadar Laptop Önerisi

• Konuyu başlatan TBG
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 2B

TBG

Hectopat
Biraz araştırdım bulabildiğim en iyi cihaz Lenovo Legion Y520 gibi görünüyor. Önerilerinizi bekliyorum. Birde GTX 980M ve 1050TI arasında kıyaslama yaparsak çok büyük fark var mıdır ? Laptop için hangisi daha üstün performans sağlar ?

O bütçeye GTX 1050 TI laptop alınmamalı. GTX 1060 bir laptop almanızı öneririm.

Dell Gaming 7577 Intel Core i7 7700HQ 16GB 1TB + 256GB SSD Fiyatı

Tulpar T5 V17.1 15.6" Gaming Laptop

Tulpar T7 V13.1 17.3" Gaming Laptop

Şu 3 modeli incelemenizi öneririm. Tulpar T7'nin ekranı 17.3" , Tulpar T5'in 15.6" , Dell'in 15.6".
Dell nasıldır bilmiyorum fakat fiyatı özelliklerine göre iyi olduğundan paylaştım.

Önerileriniz için teşekkürler son zamanlarda Monsterda ısınma sorunu hakkında çok fazla yazıyla karşılaştım o yüzden bir önyargı oluştu.

Birde RAM'in 8GB olması ne kadar etkiler bilemiyorum ama bana büyük bir eksi gibi geliyor fakat tercihlerimin arasına ekleyeceğim.

Dell'i almanı tavsiye etmem 1060'ı Max-Q daha az performans veriyor. Monster'ın 17.1 modelini tercih etmelisin.

6000 lira verip laptop kullanmak için geçerli sebeplerin var mı?
Örnek: Oyun oynarken yerimde duramıyorum, sürekli şehir değiştiriyorum vs.

17.3'' ekranda mobil bir işlemciyle 12 ay bilemedin 18 ay boyunca yüksek performansta oyun oynayıp sonra yaşayacağın inanılmaz kalite düşüşüne değer mi bilemedim.

17.3'' ekranda mobil bir işlemciyle 12 ay bilemedin 18 ay boyunca yüksek performansta oyun oynayıp sonra yaşayacağın inanılmaz kalite düşüşüne değer mi bilemedim.

Sebeplerim var ama geçerliliği konusunda ben de emin değilim dolayısıyla hala masaüstü sistem toplamak veya dizüstü almak arasında gidip geliyorum. Dizüstünün hiç bir şekilde aynı fiyatta bir masaüstüyle yarışamayacağını biliyorum fakat tek parça halinde ve kolay taşınabilir olması çok cazip geliyor [emoji1]

2 yıldır ''17.3'' ve i7 6700HQ kullanıyorum hiç bir problem yaşamadım eminmisiniz kalite düşüşü yaşayacağına.

Eğer acelen yoksa bence beklemelisin. Çünkü yeni ekran kartı ailesi çıkacak. Fiyatları tahmin etmek zor ama 6000 TL bütçe ile alınabilir laptoplar olacağını düşünüyorum.

Eğer acelen yoksa bence beklemelisin. Çünkü yeni ekran kartı ailesi çıkacak. Fiyatları tahmin etmek zor ama 6000 TL bütçe ile alınabilir laptoplar olacağını düşünüyorum.

Acelem yok yaza kadar almayı düşünüyorum fakat malum hem dolar günden güne artıyor hem de bazı sitelerde kısa süreliğine güzel fırsatlar yakalanabiliyor o yüzden şimdiden araştırmaya başladım.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı